24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۱ ۱۴:۱۲:۰۷
کد مطلب:  862854
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد:
کسب 19 مقام برتر کشوری در نوزدهمین فراخوان ملی پرسش مهر ریاست ‌جمهوری

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از کسب 19 مقام برتر کشوری توسط دانش آموزان و فرهنگیان استان در نوزدهمین فراخوان ملی پرسش مهر ریاست ‌جمهوری خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه پرسش مهر براساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، توسط عالی ترین مقام اجرایی کشور برای دانش آموزان و معلمان سراسر کشور مطرح می شود ، اظهار داشت: در این مسابقه  رییس جمهوری یکی از مهم ترین مسائل کشور و یا تعلیم و تربیت را به عنوان پرسش مهر مطرح می کند.

وی افزود: این طرح اهدافی همچون تقویت روحیه مسئولیت پذیری در بین دانش آموزان و مشارکت آنان و فرهنگیان، تقویت اعتماد به نفس در نسل جوان و نوجوان و تقویت هویت دینی و ملی در نسل نوجوان را دنبال می کند.

صیدلو با اشاره به  سوال ریاست محترم جمهور در روز اول مهر سال 1397 با عنوان «سال گذشته چه مهارت‌هایی را در مدرسه آموختید و امسال چه انتظاراتی در این زمینه دارید؟»، تصریح کرد:  مخاطبین جشنواره شامل کلیه دانش آموزان ابتدایی دوره دوم، متوسطه دور اول، متوسطه دور دوم و همچنین تمامی فرهنگیانی بودند که در قالب 21 رشته فرهنگی و هنری در این جشنواره شرکت کردند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در فراخوان نوزدهمین جشنواره پرسش مهر در مرحله آموزشگاهی شهرستان های استان تهران استان، تعداد 165هزار نفر با ثبت نام در سامانه همگام در این جشنواره شرکت کردند ، خاطرنشان کرد: در نهایت تعداد 115 اثر به عنوان آثار برتر استانی اعلام گردید و در مرحله کشوری نیز تعداد19 نفر از دانش آموزان و فرهنگیان استان حائز رتبه های اول تا سوم شدند که جای تقدیر دارد.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :