18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۱ ۱۲:۵۵:۱۸
کد مطلب:  sbSUw711
معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش فارس خبرداد:
12 فروردین ،پایان اعتکاف دانش آموزان فارس

معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش فارس گفت: اعتکاف علمی می تواند بستر مناسبی برای تقویت فرهنگ آموزش در دانش آموزان باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر ناصر قجری در بازدید از یکی ازپایگاه اعتکاف علمی دانش آموزان شیراز در دبیرستان فرزانگان 2 ناحیه یک گفت: اعتکاف علمی می تواند  بستر مناسبی برای رشد علمی و تقویت فرهنگ آموزش در  دانش آموزان باشد.

وی افزود: با توجه به برنامه دید و بازدید خانواده ها در تعطیلات نوروز، پایگاه های اعتکاف علمی  محیطی امن و آرام برای دانش آموزان فراهم نموده تا از این فرصت برای  تعامل و تقویت بنیه علمی خود استفاده کنند.

قجری با تاکید بر نقش موثر خانواده ها در تسهیل  رشد علمی دانش آموزان افزود: حضور مشاورین و دبیران  توانمند ،از نقاط قوت این طرح می باشد .

معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش فارس با اشاره به برگزاری این طرح در سال های گذشته افزود: این طرح علمی  جای رشد زیادی دارد که نیازمند برنامه ریزی منسجم تر  و کارشناسی شده در سال های آتی می باشد.

قجری تاکید کرد: باید سال آینده طرح اعتکاف علمی را  در برنامه راهبردی خودقرار دهیم  و به سمت ایجاد فرهنگ مطالعه و نهادینه کردن آن در محیط های آموزشی پیش برویم.

وی گفت: هر حرکتی که زمینه ارتقاو تقویت فرهنک آموزش را فراهم کند مورد توجه می باشد وباید همه همکاران و دست اندرکاران این برنامه نیز به صورت پویا و قوی در این مسیر گام بردارند.

قجری در ادامه گفت:استان فارس در سال جاری ،نسبت به سال های قبل در زمینه جذب دانش آموزان به این برنامه، رشد 100 درصدی داشته که نشان از توجه همکاران و مسوولین به این مهم دارد .

قجری باشاره به اینکه پایگاه اعتکاف مطالعاتی دانش آموزان،همزمان با تعطیلات نوروز در 9 مدرسه شهر شیراز راه اندازی شده است گفت:این طرح که با استقبال چشم گیر دانش آموزان و والدین آنها  روبرو شده است، از بیست وپنجم اسفندماه 94 آغاز شده و دوازدهم فروردین 95 به پایان می سد.

به اشتراک بگذارید :