0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۹ ۱۳:۴۰:۵۷
کد مطلب:  861920
با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان صورت گرفت:
جلسه هم اندیشی با پیشکسوتان و صاحب نظران تعلیم و تربیت قطب 1 شرق گیلان

نادر جهان آرای در این هم اندیشی بر استفاده از ظرفیت تجارب انباشته پیشکسوتان حوزه آموزش و پرورش جهت رفع یا کاهش مشکلات این حوزه تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، جلسه هم اندیشی مدیرکل آموزش و پرورش استان با  تعدادی از پیشکسوتان و صاحب نظران حوزه  آموزش  و پرورش شهرستانهای املش ، رودسر،رحیم آباد، کلاچای  و چابکسر در سالن گردهم آیی های آموزش و پرورش شهرستان املش برگزار شد. در ابتدای جلسه، مرادی (مشاور مدیرکل) با شرحی از پیشینه و چرایی تشکیل این جلسه ابراز امیدواری کرد، از تجربه این نشست ها برای تشکیل هیات های اندیشه ورز استان گیلان استفاده کرد. 
 مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز با این موضوع که استان گیلان علی رغم پیشینه غنی فرهنگی و پیشرو بودنش در امر آموزش نوین، دچار محرومیت نسبتا گسترده ای به لحاظ برخورداری از امکانات و فضای آموزشی، رفاهی و تجهیزات اداری است خواستار فرهنگ سازی برای حضور هرچه قوی تر نهادهای غیردولتی و خیرین در این حوزه شد. 

وی با اشاره به برخی از مشارکت های تحسین برانگیز مردم در امور خیرخواهانه و عام المنفعه، خواستار رایزنی، برقراری ارتباط و جهت دادن به خیرین و نیکوکاران جهت حضور هرچه قوی تر در تامین نیازهای آموزشی به ویژه در مناطق محروم و کمتر برخوردار شد. جهان آرای به برخی از گزارش ها و نتایج بازدیدهای میدانی خود از مناطق محروم و صعب العبور استان اشاره کرد و گفت: «برای من بسیار دردناک است که می شنوم نوجوانان و به ویژه دختران باانگیزه و مستعد ما به علت دسترسی نداشتن به مدارس مقطع متوسطه ناگزیر از ترک تحصیل و خانه نشینی شده اند. از آنجا که این موضوع را غیرقابل قبول و خلاف عدالت آموزشی می دانم همه تلاشم را برای افتتاح مدارسی در این مناطق جهت فراهم آوردن امکان ادامه تحصیل این عزیزان صورت خواهم داد.»

در این دیدار تعدادی از پیشکسوتان فرهنگی شهرهای یادشده هم با ابراز رضایت بابت برگزاری این نشست، نقطه نظرات خود را درباره مسایل و مشکلات آموزش و پرورش در سطح منطقه و استان بیان کردند که از جمله مهمترین آنها، کمبود اعتبارات و منابع مالی جهت انجام طرح ها، فرسودگی و کمبود تجهیزات آموزشی و اداری، کمبود نیروی انسانی در مدارس، تراکم جمعیت دانش آموزی، ساماندهی بهتر اماکن و املاک آموزش و پرورش، تاسیس موزه آموزش و پرورش  و... بود.

به اشتراک بگذارید :