1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۹ ۱۴:۱۱:۰۳
کد مطلب:  861918
دکتر مددی مشاور وزیرآموزش و پرورش:
سند تحول،  فصل مشترک تمام اجزای آموزش و پرورش است

​​​​​​​گردهمایی و دوره آموزشی مدیران ، معاونان و نماینده گروه های آموزشی مدارس استعدادهای درخشان شهرستانهای استان تهران با حضورخانم دکتر مهاجرانی ، معاون وزیر و رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان ، دکتر مددی مشاور وزیر و محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران امروز برگزار شد .

به گزارش اداره ی اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در این همایش دکتر مددی به تبیین فرازهایی از سند تحول بنیادین پرداخت و گفت : تعلیم و تربیت جزو حقوق مردم و از وظایف حاکمیت است و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ، نقشه راهی است که مسیر های قانونی خود را طی نموده و به تصویب رسیده و این سند نسخه ی قانونی تعلیم و تربیت اسلامی و ملی کشور است .

بنا براین گزارش مشاور وزیر آموزش و پرورش به  برخی از گزاره های ارزشی نظام تعلیم و تربیت رسمی از جمله  وطن دوستی و افتخار به ارزش های اصیل ، ارتقاء جایگاه و نقش تربیتی خانواده ، صیانت از وحدت علمی و سایر گزاره ها اشاره نمود و گفت : ریل گذاری برای قطار  تعلیم و تربیت بر اساس سند تحول است و راهبران فقط می توانند به این حرکت شتاب ببخشند . در واقع سند تحول فصل مشترک تمام اجزای آموزش و پرورش است  .

دکتر مددی افزود :  قلب سند تحول بنیادین ، تربیت همه جانبه در ساحت های شش گانه است . وی تاکید کرد : این تصور که تربیت کار مربی تربیتی است  تصور غلطی است . هر آموزشی منجر به پرورش می شود و هر پرورشی  به دور از آموزش میسر نیست .

بنا بر این گزارش دکتر مددی خاطر نشان کرد در سند تحول آمده است که مدرسه کانون اصلی تعلیم و تربیت است . در کشور هیج جایگزینی برای مدرسه وجود ندارد وعملکرد آموزش و پرورش را باید در مدرسه جستجو کنیم .

گفتنی است در ادامه این همایش که بصورت کارگاهی برگزار شد ، مدارس سمپاد مناطق شهرستانهای استان تهران ، برخی از فعالیتها و برنامه های اجرا شده در مدارس  خود را در راستای ساحت های شش گانه بیان نمودند.

به اشتراک بگذارید :