0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۹ ۱۰:۴۷:۱۸
کد مطلب:  861677
گیلان 5 رتبه برتر را در نوزدهمین دوره پرسش مهر 19 رئیس جمهور کسب کرد

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: در نوزدهمین پرسش مهر ریاست جمهوری با موضوع کیفیت مهارت آموزی و انتظارات در این زمینه، گیلان توانست 5 رتبه برتر را در بخش دانش آموزی و فرهنگیان از آنِ خود کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، جابر اخلاقی با اشاره به شرکت 55 هزار و 635 نفر از دانش آموزان و فرهنگیان در پرسش مهر 19 ریاست جمهوری اظهار داشت: پس از بررسی آثار ارسالی، 103 اثر به مرحله کشوری راه یافت که 5 اثر حائز رتبه های برتر کشوری شدند. وی افزود: در بخش فرهنگیان:  وجیهه خوشحال در داستان نویسی  و شهریار پورسیدیان در ساخت فیلم کوتاه هر دو از ناحیه دو رشت رتبه اول مشترک کشوری را کسب کردند.  وی با اشاره به سه مقام کشوری در بخش دانش آموزی اظهار داشت: فراز رهنما از ناحیه دو رشت در شعر مقام اول،  معصومه مسیب خواه در رشته تصویرسازی از انزلی و  فریماه اصولی از رضوانشهر در رشته شکسته نستعلیق مقام سوم را از آنِ خود کردند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان با مقایسه عملکرد گیلان در پرسش مهر 19 نسبت به پارسال گفت:  سال گذشته فقط  2 نفر از دانش آموزان گیلانی موفق به کسب رتبه کشوری در پرسش مهر 18 شدند؛ درحالیکه امسال جایگاه استان گیلان با کسب 3 رتبه برتر دانش آموزی و 2 رتبه برتر فرهنگیان ارتقاء یافت.

گفتنی است پرسش مهر 19 ریاست جمهوری امسال در رشته های: سرود همگانی، وب نوشت، شعر، داستان کوتاه، سخنوری، فیلم کوتاه و داستانی، مستند، پویا نمایی، نمایشنامه نویسی، پوستر، تصویرسازی، عکاسی، طراحی، نقاشی و خوشنویسی در دو گروه دانش آموزی و فرهنگیان برگزار شد.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :