3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۸ ۲۳:۲۱:۰۵
کد مطلب:  861370
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در همایش استعدادهای درخشان :
فرهنگ گفتگو را در مناطق ومدارس گسترش دهیم

​​​​​​​گردهمایی و دوره آموزشی مدیران ، معاونان و نماینده گروه های آموزشی مدارس استعدادهای درخشان شهرستانهای استان تهران با حضورخانم دکتر مهاجرانی ، معاون وزیر و رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان ، دکتر مددی مشاور وزیر و محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران امروز برگزار شد .

به گزارش اداره ی اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران صید لو در این همایش که با موضوع آموزش و پرورش و سند تحول بنیادین برگزار شد با اشاره به نگاه ویژه ی مقام معظم رهبری به مدارس تیزهوشان تاکید کرد  : صرف حرکت در مسیر رسیدن به مدارج عالی علمی نباید مانع از این شود که  دانش آموزان سمپاد از انسان بودن خود لذت وافری ببرند و باید ازنگاه تک ساحتی  در امرتعلیم و تربیت پرهیزکرد.

بنا بر این گزارش مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران اعتبار آموزش و پرورش را در ترویج گفتگو وگفت و شنود و تفاهم و توافق دانست وگفت :  بایدها و نبایدها در گفتگوها محقق می شود تا مردم از دستگاه تعلیم و تربیت یک صدای واحد بشنوند . باید بیاموزیم  اگر با منطقی قوی مواجه شدیم و لازم بود تغییر نظر بدهیم  این کار را انجام دهیم . وی خاطرنشان کرد: سعی کنیم فرهنگ گفتگو را در مناطق و مدارس تسری دهیم  و این از طریق ارتباط بین خانه و مدرسه اتفاق می افتد .

محمد صید لو با اشاره به این موضوع که امر  تعلیم و تربیت یک کار کاملا تخصصی است گفت : دانش آموزان سرمایه های اصلی جامعه ی ما هستند و احساس تعلق به آب و خاک در بین دانش آموزان سمپاد ، اکنون که در سر کلاس های ما نشسته اند باید ایجاد شود و پس از این نمی توان به این موضوع به اندازه ی لازم عمق و غنا بخشید . 

گفتنی است در پایان این همایش از بهروز مهری ، رئیس پیشین اداره ی استعدادهای درخشان اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران تقدیر به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :