2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۷ ۱۴:۲۱:۴۴
کد مطلب:  860817
اعلام نتایج رقابت‌های نوزدهمین فراخوان ملی پرسش مهر رئیس‌جمهور

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش با اعلام این خبر گفت: در این دوره از رقابت‌های فراخوان ملی پرسش مهر 19 که با حضور بیش از 2 میلیون نفر رشته شرکت‌کننده در سطح کشور برگزار شد، 250 نفر از دانش‌آموزان و معلمان سراسر کشور به‌عنوان رتبه‌های برگزیده فراخوان انتخاب شدند. تعداد دانش‌آموزان منتخب 120 نفر و تعداد فرهنگیان منتخب 130 نفر است.

به گزارش معاونت رسانه و ارتباطات آموزش‌وپرورش ، علیرضا کاظمی، با اشاره به اهمیت این فراخوان اظهار کرد:  در نوزدهمین فراخوان ملی پرسش مهر ریاست جمهوری که در سال تحصیلی جاری برگزار شد ، پرسش ریاست جمهوری در اولین روز مهرماه طرح، و دانش‌آموزان و معلمان در 20  رشته و گرایش مختلف آثار خود را به دبیرخانه این مسابقات در سطح نواحی و شهرستان‌ها ارائه کردند.

وی ادامه داد: در این فراخوان آثار برگزیدگان مرحله منطقه و شهرستان به دبیرخانه‌های استانی ارسال و پس از ارزیابی در این مرحله، برترین‌ها به دبیرخانه کشوری تحویل می‌شود.

کاظمی از مشارکت بیش از دو میلیون نفر در این فراخوان خبر داد و تصریح کرد: در سال جاری تحصیلی از بین تعداد شرکت‌کننده در مرحله آموزشگاه، پس از برگزاری مراحل ارزیابی منطقه‌ای و استانی، حدود 5 هزار اثر منتخب از استان‌ها به دبیرخانه کشوری ارسال شد.

 وی افزود: در پایان این مسابقات 252 نفر از دانش‌آموزان و معلمان به‌عنوان برگزیدگان نهایی انتخاب  و در  مرحله کشوری در 11 تیرماه 98  از آن‌ها تجلیل می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش سؤال رئیس‌جمهور در نوزدهمین دوره فراخوان پرسش مهر را  مهارت‌آموزی عنوان و اعلام کرد: در این فراخوان، رئیس‌جمهور از دانش‌آموزان سؤال کردند: «در سال گذشته چه مهارت‌هایی را در مدرسه آموختید و چه انتظاراتی در این زمینه‌دارید. دانش‌آموزان پاسخ دهند که چه کسی و کدام معلم بیشتر به آنان در زمینه مهارت‌آموزی کمک کرد و به نظر آنان کدام مهارت‌ها بیشتر برای آینده زندگی آنان مفید بوده و به کار می‌آید.»

وی خاطرنشان کرد: در جشنواره امسال دانش‌آموزان و معلمان در رشته‌ها و گرایش‌های مختلفی از جمله؛ بخش فرهنگی با زیرمجموعه رشته‌های ادبی (سخنوری، شعر و داستان کوتاه)، رسانه و فضای مجازی(وب‌نوشت)، و در بخش هنری با زیرمجموعه‌های هنرهای دستی و تجسمی، گرافیک (تصویرسازی، پوستر و عکاسی)، طراحی، نقاشی و خوشنویسی(نستعلیق، شکسته‌نستعلیق، نسخ و ثلث)، نقاشی‌خط و در بخش هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه (مستند، داستانی و پویانمایی)، نمایشنامه‌نویسی (ویژه فرهنگیان) و هنرهای آوایی (سرود همگانی تلفیقی و سرود همگانی محلی) به ارائه اثر در این فراخوان  پرداختند.

وی در پایان اضافه کرد: با هماهنگی به‌عمل‌آمده با صندوق کارآفرینی امید وابسته به نهاد ریاست جمهوری تسهیلات 10 میلیون تومانی برای رتبه‌های اول و7 میلیون تومانی برای رتبه‌های دوم و5 میلیون تومانی برای رتبه‌های سوم اختصاص می‌یابد.

نتایج دانش آموزان

نتایج  فرهنگیان

به اشتراک بگذارید :