14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۷ ۱۰:۰۲:۴۶
کد مطلب:  860486
مدیر کل آموزش و پرورش فارس خواستار شد:
مشارکت حداکثری همه دستگاه ها در اجرای مرحله استانی مسابقات قرآن دانش آموزی در شیراز

مدیر کل آموزش و پرورش فارس مسابقات قرآن را فرهنگ سازی برای ترویج معارف قرآنی در جامعه دانست و گفت : این کار فقط به دست آموزش و پرورش اتفاق نخواهد افتاد بلکه یک عزم جدی و همگانی را می طلبد که دستگاه های فرهنگی ، مذهبی و رسانه در کنار آموزش و پرورش قرار گیرند تا این جریان مذهبی به نحو خوبی رقم بخورد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در جلسه شورای عمومی قرآن آموزش و پرورش با موضوع برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن دانش آموزی در شیراز، گفت : عصاره دانش آموزان قرآنی را جمع کرده ایم تا خودشان را در حوزه قرآن نشان دهند و در این زمینه  رقابت خوبی شکل گیرد .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به نگاه مردم ، رسانه ها ، دستگاه های فرهنگی و  مذهبی که  همه چشم به این اتفاق مهم و بزرگ دوخته اند گفت : آموزش و پرورش همیشه در حوزه های مذهبی توجه ویژه  داشته و همه دنبال خروجی های این نهاد هستند ،بر همین اساس باید تلاش کنیم که مسابقات قرآن در مرحله استانی به خوبی برگزار شود .

نجفی برگزاری چنین برنامه ها و مسابقات را به عنوان ویترین جامعه اسلامی مان معرفی کرد و گفت : باید سعی کنیم این ویترین برازنده باشد و جلوه خوبی داشته باشد .

وی با اشاره به لزوم مشارکت حداکثری دیگر دستگاه ها در اجرای این مرحله از مسابقات، گفت : این کار فقط به دست آموزش و پرورش اتفاق نخواهد افتاد بلکه یک عزم جدی و همگانی را می طلبد که دستگاه های فرهنگی ، مذهبی و رسانه در کنار آموزش و پرورش قرار گیرند تا این جریان مذهبی به نحو خوبی رقم بخورد .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس ادامه داد : خوشبختانه امروز شاهد حضور عزیزانمان از  اداره قرآن سازمان تبلیغات اسلامی ، دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ، معاونت فرهنگی و  اجتماعی اداره کل اوقاف ، مسئول اداره روابط عمومی صدا و سیمای استان ، معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری و نمایندگان سایر دستگاه های فرهنگی استان هستیم  که ا بیانگر آمادگی این عزیزان برای همکاری دراجرای مسابقات قرآن دانش آموزی در مرحله استانی است.

نجفی  برگزاری این مسابقات را فرهنگ سازی برای ترویج معارف قرآنی در جامعه دانست و گفت : امیدوارم که نتیجه برگزای این مسابقات  خیر و برکت در زندگی دانش آموزان عزیزمان شود .

معاون  پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس  نیز گفت : مرحله استانی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز با حضور 900 دانش آموز دختر و پسر منتخب از سراسر فارس در 26 و 27 خردادماه  98 به میزبانی شهر شیراز برگزار می گردد.

جهانبخش بانشی افزود : دانش آموزان منتخب این مرحله در دو گروه دختران و پسران به رقابت می پردازند تا در نهایت 74 نفراز آنها به عنوان منتخبین استانی به مسابقات کشوری اعزام شوند.

وی گفت: مرحله کشوری این مسابقات در هفته دوم تیرماه و هفته اول مردادماه  98 برگزار می گردد که میزبان بخش آوایی آن شهر زنجان و میزبان بخش پژوهشی نیز مشهد مقدس می باشد .

به اشتراک بگذارید :