0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۵ ۲۱:۵۹:۲۵
کد مطلب:  860246
دیدار مدیرکل آموزش و پرورش با جمعی از اعضای شورای سمن های استان گیلان
مشورت و همراهی سازمان های مردم نهاد با مسئولین، همواره نتایجی اثرگذار و ماندگار داشته اند

نادر جهان آرای با اعضای هیئت مدیره  شورای هماهنگی سازمان های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی استان گیلان دیدار کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در دیدار با اعضای هیئت مدیره  شورای هماهنگی سازمان های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی استان گیلان ضمن تاکید بر پر ارزش بودن  فعالیت های زیست محیطی  سازمان های غیردولتی، از نقش آنها در توسعه پایدار  کشور  تقدیر کرد.  وی با اشاره به نیاز مدیران دستگاهها و  سازمان های مختلف دولتی به مشاوره و همراهی سازمان های مردم نهاد  گفت: عمده اقداماتی که بر اثر مشورت و با حضور و همراهی  نهادهای مردمی انجام گرفته اند، نتایجی اثرگذار و ماندگار داشته اند. 

جهان آرای با اشاره برخی آلودگی ها   به ویژه در نواحی ساحلی ، حاشیه جاده ها و مناطق گردشگری گفت: وجود معلمان علاقمند به مباحث زیست محیطی می تواند در تثبیت ارزش ها و رفع دغدغه های موجود در حیطه محیط زیست  و منابع طبیعی بسیار اثرگذار باشد. وی گفت: اگرچه آموزش و پرورش در کتابهای درسی متعددی به مبحث مهم محیط زیست و منابع طبیعی پرداخته است اما بدون شک وجود معلمانی که با علاقه و مجدانه به تدریس و تشریح این مباحث بپردازند، جهت تعمیق دانش و درونی شدن ارزش های مربوطه الزامی است.  وی  اوقات فراغت و فعالیت های اردویی دانش آموزان و همکاران  را فرصت مناسبی برای تدریس عملی و ترویج آموزش های زیست محیطی دانست و بر حمایت اداره کل آموزش و پرورش استان از چنین حرکت هایی تاکید کرد.

زمانی ( نماینده استان گیلان در شبکه ملی سمن های محیط زیست) نیز ضمن تشریح سابقه تشکیل سازمان های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی در استان، به برخی از مشکلات اداری در تداوم فعالیت های عام المنفعه سمن ها اشاره کرد و خواستار همکاری ادارات آموزش و پرورش سطح استان  با تشکل های شناسنامه دار شد.

به اشتراک بگذارید :