0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۵ ۰۸:۴۶:۱۸
کد مطلب:  859687
شرکت 33 هزار دانش‌آموز گیلانی در کنکور سراسری امسال

مدیرکل اداره آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه بین 31 تا 33 هزار نفر گیلانی در کنکور سراسری سال 1398 شرکت خواهند کرد، گفت: نقاط ضعف و قوت داوطلبان گیلانی در آزمون های گذشته بررسی و بر اساس آن برنامه های متنوعی برای ارتقای رتبه دانش‌آموزان اجرا شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، نادر جهان آرای درباره برگزاری کنکور سراسری در گیلان اظهار داشت: امسال در مجموع 18 هزار و 139 نفر شامل: 10 هزار 610 نفر دختر و 7 هزار 529 نفر پسر در پایه دوازدهم شاخه های مختلف نظری مشغول به تحصیل هستند که معمولا داوطلب شرکت در کنکور سراسری هستند.

وی با بیان اینکه از این تعداد 7 هزار و 218 نفر در رشته ادبیات و علوم انسانی، 2 هزار و 332 نفر رشته ریاضی و فیزیک، 8 هزار 563 نفر نفر رشته علوم تجربی و تعداد 26 نفر نیز در رشته معارف اسلامی با سایر داوطلبان رقابت خواهند کرد، گفت: معمولا بیش از 10 تا 13 هزار نفر نیز از داوطلبان سال های گذشته به این تعداد اضافه می شوند و پیش بینی های ما حاکی است که بین 31 تا 33 هزار نفر در استان گیلان در کنکور سراسری سال 1398 شرکت خواهند کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به برخی از مهم ترین برنامه های استان در موفقیت هرچه بیشتر آزمون سراسری دانشگاهها،  گفت: اجرای طرح کنکور در 32 مرکز با شرکت دانش آموزان متوسط به بالا، تشکیل جلسات مشاوره ای کنکور در مناطق با حضور مشاوران برتر استانی و راه اندازی مراکز انتخاب رشته تحصیلی در شهرهای مختلف از مهم ترین برنامه های آموزش و پرورش استان گیلان در کنکور امسال است.

جهان آرای با بیان اینکه رتبه گیلان در سطح ملی در کنکور سراسری سال 97 رتبه ششم کشور بوده است، خاطرنشان کرد: بی شک تلاش ما در وهله اول حفظ این رتبه و سپس بهبود و ارتقای وضعیت موجود خواهد بود.

 

به اشتراک بگذارید :