2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ ۱۵:۰۹:۵۳
کد مطلب:  859522
2200 کلاس درس گیلان در انتظار استانداردسازی گرمایشی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان با اشاره به اینکه استفاده از بخاری نفتی در برخی از مدارس استان نگران کننده است، گفت: هم اکنون بیش از 2 هزار و 200 کلاس درس با سوخت نفت و گاز در استان گیلان نیازمند استاندارد سازی گرمایشی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، علی دقیق در جلسه استانداردسازی گرمایشی با بیان اینکه استاندارد سازی گرمایشی از رسالت‌های مهم اداره کل نوسازی مدارس است، اظهار داشت: استان گیلان از لحاظ استانداردسازی گرمایشی عملکرد و کارنامه بسیار مطلوبی داشته است. 

وی افزود: با تلاشهای صورت گرفته در طول سالهای اخیر 914واحد آموزشی با 5600 کلاس درس و با هزینه بالغ بر511 میلیارد ریال استانداردسازی گرمایشی شده و فضایی امن برای آینده سازان این مرز بوم ایجاد شده است. 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان با اشاره به اینکه استفاده از بخاری نفتی در برخی از مدارس استان نگران کننده است، افزود: هم اکنون بیش از 2 هزار و 200 کلاس درس با سوخت نفت و گاز در استان گیلان نیازمند استاندارد سازی گرمایشی است برای تحقق این امر مهم به اعتبارات ویژه و مشارکت خیرین نیازمندیم.

دقیق افزود: 818 پروژه با 4 هزار 800 کلاس درس که با سوخت نفت و گاز کار کرده و یا دارای سیستم شوفاژ فرسوده میباشند نیازمند اعتباری بالغ بر106 میلیارد تومان برای استاندارد سازی گرمایشی هستند. 

وی با بیان اینکه حذف بخاری‌های نفتی و خطرآفرین و ناایمن در اولویت برنامههای ما قرار دارد، تصریح کرد: تمام تلاش ما بر این است تا تمامی مدارس در سطح استان از سیستم گرمایشی استاندارد برخوردار باشند. 

 

به اشتراک بگذارید :