8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ ۱۴:۰۳:۳۳
کد مطلب:  859466
مشاور وزیر آموزش‌وپرورش مطرح کرد؛
مهمترین اقدامات وزارت آموزش‌وپرورش در سیل گلستان

مشاور وزیر آموزش‌وپرورش جزییات اقدامات انجام‌شده توسط وزارت آموزش و پرورش در راستای مدیریت بهینه خدمت‌رسانی به مناطق سیل‌زده استان گلستان را تشریح کرد.

به گزارش معاونت رسانه و ارتباطات آموزش‌وپرورش، رضا مددی با اشاره به اقدامات آموزش‌وپرورش بعد از حادثه سیل اخیر در کشور اظهار کرد: پس از حادثه سیل اخیر در راستای کمک‌رسانی به دانش آموزان و فرهنگیان؛ توزیع 52 کانکس جهت تشکیل کلاس درس، تخصیص 50 میلیارد ریال جهت نوسازی سیستم گرمایشی و اسکان هم‌وطنان مناطق درخطر در مدارس و مراکز آموزش‌وپرورش در راستای رفع مشکلات ناشی از سیل صورت گرفت.

مشاور وزیر آموزش‌وپرورش در ادامه اضافه کرد:برگزاری کارگاه‌های مختلف، توزیع هدایای متنوع دانش‌آموزی،دعوت از مشاوران متقاضی و تقویت تیم مداخله در بحران و تولید محتوای آموزشی از دیگر اقدامات آموزش‌وپرورش در مناطق سیل‌زده است.

مددی اقدامات انجام‌شده در راستای مدیریت بهینه خدمت‌رسانی به مناطق سیل‌زده توسط وزارت آموزش‌وپرورش در استان گلستان را به‌صورت زیر برشمرد:

اهم اقدامات و خدمات ارائه‌شده در استان گلستان

 1. اسکان 67466 نفر از سیل‌زدگان و نیروهای امدادی در 55 مدرسه و سالن ورزشی
 2. تشکیل کلاس درس 1500 دانش‌آموز در اماکن اسکان موقت
 3. توزیع 52 کانکس جهت تشکیل کلاس درس
 4. توزیع 31000 جلد کتاب درسی به ارزش 900 میلیون ریال
 5. توزیع 44000 قلم لوازم‌التحریر
 6. توزیع 1600 میز و صندلی
 7. دو نوبت نمودن 12 مدرسه
 8. لایه روبی مدارس آسیب‌دیده
 9. تخصیص 50 میلیارد ریال جهت نوسازی سیستم گرمایشی
 10. تخصیص 20 میلیارد ریال جهت خرید تجهیزات
 11. دریافت هدایای متنوع دانش آموزان و فرهنگیان استان وکشور واستان‌های معین اعم از لباس ، پتو،  لوازم‌التحریر،  اغذیه  و ...
به اشتراک بگذارید :