3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ ۱۲:۵۷:۵۳
کد مطلب:  859381
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
برگزاری مسابقه کتابخوانی«واجب فراموش شده»

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری مسابقه کتابخوانی«واجب فراموش شده» در سطح اداره کل و مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی  معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  در تشریح این خبر گفت: با محوریت راهبردهای مقام معظم رهبری در زمینه امر به معروف و نهی از منکر، از سوی معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران مسابقه کتابخوانی «واجب فراموش شده» برگزار گردید.

 

هاشمی با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی و منابع این کتاب مورد مسابقه   ، تاکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر در میان فرائض دینی از اولویت و اهمیت خاصی برخوردار است و امتیاز آن به این جهت است که این فریضه ی راهگشا، زمینه ساز تحقق محیطی مناسب برای عمل به واجبات دیگر به شمار می آید .

وی با تاکید بر اینکه  آیات، روایات و احادیث بیشماری پیرامون مساله امر به معروف و نهی از منکر  اشاره کرده اند، تصریح کرد: این فریضه در اسلام مانند وجوب نماز و روزه است و مهم ترین راه سعادت و رستگاری جوامع اسلامی در انجام دقیق آن است.

هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با انجام این حرکت در بین همکاران فرهنگی که رسالت مهمی در جامعه دارند توجه بیشتری به این فریضه شود و شاهد بستر مطلوبی برای تقلید به احکام شریعت باشیم.

گفتنی است به برگزیدگان این مسابقه  کمک هزینه سفر به مشهد مقدس  اهدا می شود.

به اشتراک بگذارید :