13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۱ ۰۹:۰۲:۰۶
کد مطلب:  wHqsVWAw
معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش فارس خبرداد:
500 دانش آموز شیرازی معتکف علمی شدند

معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش فارس گفت:پایگاه طرح اعتکاف مطالعاتی همزمان با تعطیلات نوروز در 9 مدرسه شهر شیراز راه اندازی شده است

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش فارس،دکتر ناصر قجری بااعلام این خبر،هدف از برگزاری این  برنامه، ایجاد بستری مناسب و فضایی آرام برای افزایش ساعات مطالعاتی دانش آموزان و استفاده بهینه از تعطیلات نوروزی دانش آموزان کنکوری  عنوان کرد

وی گفت: زمان طلایی تعطیلات نوروزی و اثر آن در افزایش بازدهی کار دانش آموزان و همچنیندرخواست والدین و دانش آموزان برای برگزاری این اعتکاف موجب شد تا پایگاه طرح اعتکاف مطالعاتی در ایام نوروز در تعدادی از مدارس شیراز وشهرستانهای استان راه اندازی شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش فارس همچنین اضافه کرد: نظارت مستمر و روزانه مشاورین و تذکر و توجه دادن به نقاط قوت و ضعف دانش آموزان و پاسخ به سوالات آن ها از دیگر اهداف این اعتکاف می باشد.

قجری افزود:این اعتکاف که از بیست وپنجم اسفندماه 94 آغاز شده است با استقبال چشم گیر دانش آموزان و والدین روبرو شده است از همین رو تا دوازدهم فروردین 95 ادامه خواهد داشت.

بنا براین گزارش یکی از مراکز فعال اعتکاف علمی دانش آموزان شیرازی دردبیرستان شاهد 14 ناحیه چهار شیراز برپا شده است.

مدیردبیرستان شاهد 14 ناحیه چهار شیرازدر بازدیدی جمعی از مسوولین آموزش وپرورش از این مرکز گفت: 105 دانش آموز از آموزشگاه های دوره دوم متوسطه این ناحیه از جمله دبیرستان های شاهد 14، تیزهوشان، اقبال، رازی، فرزانگان، حضرت زینب (س)، حضرت معصومه (س) و ... حضور دارند

حکیمه نوری نژاد گفت: دانش آموزان شرکت کننده در اعتکاف های علمی علاوه بر آن که از امکان پیگیری برنامه درسی خود در تعطیلات نوروز برخوردار هستند، از خدمات مشاوره رایگان در حوزه های مختلف بهره مند می شوند.

مدیردبیرستان شاهد 14 ناحیه چهار شیرازافزود: با توجه به تغییر ساعات خواب و بیداری دانش آموزان در روزهای تعطیل، طرح اعتکاف علمی فرصت خوبی برای دانش آموزان تلقی می شود که فضای آرامی را برای درس خواندن داشته باشند و دید و بازدیدهای نوروزی در منزل آنها به ایجاد مزاحمت در پیگیری برنامه درسی آنها منجر نشود.

نوری نژاد یادآوری کرد: در طرح اعتکاف علمی، برنامه خاصی برای مطالعه به دانش آموزان پیشنهاد نمی شود بلکه آنها با توجه به تعیین کننده بودن روزهای منتهی به کنکور، با حضور در مدرسه در روزهای تعطیل برنامه درسی خود را دنبال می کنند.

وی بااشاره به اینکه در این طرح دانش آموزان به منظور بهبود ارتقای رتبه های كنكور ،كتاب های دوره متوسطه خود را مطالعه ومرور می کنندگفت:در اجرای این طرح مربیان، اولیا مدارس، دبیران و مشاوران حضور دارند تا به سوالات دانش آموزان در زمینه های مختلف پاسخ دهند.

معاون آموزش متوسطه اداره آموزش و پرورش ناحیه چهار شیراز نیز دراین بازدید در جمع دانش آموزان گفت:بر اساس ارزیابی های انجام شده از دانش آموزان و كارشناسان برگزاری طرح اعتكاف علمی در ایام نوروز نقش بسزایی در ارتقا سطح كنكور دارد.

سید نعیم احمدی در این باره گفت:برخی دانش آموزان با توجه به ساعت اعتکاف علمی که از هشت صبح تا 19 است، درخواست داشتند که برای دو ساعت دیگر، امکان حضور آنها در مدرسه تمدید شود تا زمان درس خواندن را در دید و بازدیدهای نوروزی از دست ندهند که این موضوع در برنامه ریزی های اعتکاف علمی سال آینده لحاظ می شود.

معاون آموزش متوسطه اداره آموزش و پرورش ناحیه چهار شیراز گفت: تهیه یک نسخه از منابع مختلف و بروز آزمون های علمی و در اختیار قرار دادن آن برای دانش آموزان شرکت کننده در اعتکاف های علمی درخواست دیگر دانش آموزان بود که پیگیری خواهد شد.

احمدی با ابراز امیدواری نسبت به این که اعتکاف علمی دانش آموزان فارس با خروجی خوبی در نتایج آزمون سراسری (کنکور) سال 95 همراه باشد، گفت: هرچند زمان محدودی تا کنکور باقی مانده است اما انتظار است که دانش آموزان استرس و فشار روانی به خود وارد نکنند و با توکل بر خدا، برای رسیدن به هدف خود تلاش کنند.

خاطر نشان می شود در طرح اردویمطالعاتی دانش آموزان که از آن به اعتکاف علمی یاد می شود دانش آموزان سال آخر دبیرستان هر روز از ساعت هشت صبح تا 19 در تعدادی از آموزشگاههای مجهز شهر شیرازگردهم می آیند تا به دور از شلوغی فضای خانه در ایام پایانی سال و دید و بازدیدهای نوروزی، برنامه درسی خود را بدون وقفه با هدف حضور موفق در آزمون سراسری (کنکور) ورود به دانشگاه های دولتی در تیرماه 95 دنبال کنند. 

به اشتراک بگذارید :