24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ ۱۱:۱۷:۱۷
کد مطلب:  859215
معاونت پرورشی و فرهنگی در آئین تجلیل از دست‌اندرکاران ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن؛
امروز بیش از هر زمانی نیازمند انس با قرآن هستیم

معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در آئین تجلیل از دست‌اندرکاران ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن اظهارکرد: در سال جاری تلاش خواهیم کرد با ایجاد یک جریان قرآنی در مدارس، به گسترش فرهنگ قرآنی منجر شویم.

به گزارش معاونت رسانه و ارتباطات آموزش‌وپرورش، علیرضا کاظمی در آئین تجلیل از دست‌اندرکاران ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم که در سالن اجتماعات ساختمان شهید رجایی برگزارشد با تقدیر از تلاش همه دست اندرکاران این مسابقات اظهار کرد: توسعه فرهنگ قرآن، عترت و نماز در اولویت اول این معاونت است لذا در سال جاری تلاش خواهیم کرد یک جریان قرآنی در مدارس راه اندازی کنیم.

 

وی افزود: در سالی که گذشت گام بسیار ارزشمندی در اجرای طرح ملی نهضت حفظ قرآن برداشته شد.

 

کاظمی گفت: امروز بیش از هر زمانی نیازمند مأنوس شدن با قرآن مجید هستیم و اگر انسانی در این مسیر گام بردارد قطعاً در همه مراحل زندگی موفق خواهد شد.

 

وی ادامه داد: برای بهتر برگزارشدن این مسابقات آسیب شناسی از این مسابقات ضروری است.

 

در ادامه مدیرکل اداره قرآن، نماز و عترت اظهار کرد: ششمین دوره مسابقات قرآن کریم در حالی رقم خورد که پس از وقفه بیست‌ساله مسابقات دوباره برگزار شد و انشالله در سال‌های آتی هم به شکل دوسالانه بتوانیم برگزار کنیم و خدا را شاکر هستیم که امسال تعداد شرکت‌کنندگان بیش از سال‌های گذشته بود.

 

مسیب زاده تصریح کرد: از نکات ویژه و برجسته این مسابقات حضور همکاران دلسوز و علاقه مندی است که در طول مسابقات با ماهمراه بودند.

 

وی ادامه داد: با حضور و اتحاد دانش آموزان در کنارهم، پیام مهربانی، دوستی و مودت بین متسابقین اتفاق افتاد.

 

مدیرکل قرآن، نماز و عترت با بیان اینکه ١٠هزاردانش آموز از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بازدید کردند، گفت: صرفه جویی و بهره وری پیام مهم این مسابقات بود چرا که با کمترین هزینه اقدامات بسیار خوبی انجام گرفت و ازشورای عالی قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه، وزیر آموزش و پرورش، اداره کل شهرستان های استان تهران، سازمان دانش آموزی و سایر سازمان ها و معاونت ها بابت همراهی ها و همکاری ها بسیار قدردانی می کنم.

 

در پایان این مراسم، با حضور کاظمی و تعدادی از مدیران کل از دست‌اندرکاران ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید :