21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ ۱۱:۱۵:۲۹
کد مطلب:  859214
معاون آموزش ابتدایی در مراسم اختتامیه جشنواره جابربن حیان شهر تهران؛
انسان‌های شاد و امیدوار نیاز به اجازه خلاقیت، بازی و کشف کردن در کودکی دارند

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد: جشنواره جابر بن حیان بر یادگیری عمیق و پایدار دانش آموزان نقش بسزایی دارد.

به گزارش معاونت رسانه و ارتباطات آموزش‌وپرورش، رضوان حکیم زاده در مراسم اختتامیه جشنواره جابر بن حیان شهر تهران با اشاره به اینکه تربیت کریمانه دانش آموزان یعنی تربیتی که در آن به کرامت افراد توجه شود، اظهار کرد: باید به دانش آموزان بدون اینکه از چه فرهنگ و قومی هستند و یا درس آن‌ها ضعیف یا قوی است احترام بگذاریم.

 

وی افزود: مربیان از جلوه‌های رحمت خدا در کار خود استفاده کنند و همان‌گونه که خداوند فرصت‌های بی‌شماری برای بخشش بندگان خود قرار داده است؛ مربی نیز با بهره‌گیری از نظام تشویق؛ کودکان را به سمت اعمال صالح حرکت دهد و در کارنامه رفتاری دانش آموزان، آن‌ها را به سمت خوبی‌ها سوق دهد.

 

معاون آموزش ابتدایی با اشاره به اینکه امروز پروژه‌های علمی جابر بن حیان دارای کارکردهای مهمی است، خاطرنشان کرد: اولین کار در جشنواره جابربن حیان، آموزش مبتنی بر پژوهش است و این جشنواره کمک می‌کند تا آموزش‌ها با توجه به مقتضیات دوران کودکی مبتنی بر پژوهش پیش برود.

 

حکیم زاده در ادامه اضافه کرد: یادگیری دانش آموزان در این مرحله از رشد بیشتر از اینکه مبتنی بر فرایندهای ذهنی باشد مبتنی بر کار عملی و دست ورزی است و جشنواره جابر بن حیان کمک می‌کند تا کودکان درک کنند مطالبی که در کتاب آمده چه استفاده‌ای دارد و چه مشکلی را برطرف می‌کند و در این جشنواره با افزایش ایجاد مشارکت‌های گروهی؛ دیوارهای بین مدرسه و جامعه برداشته می‌شود و کودکان آموخته‌های خود را به‌صورت ملموس‌تر درک می‌کنند.

 

وی مدرسه را جایگاه تربیت در همه ابعاد قلمداد نمود و افزود: جشنواره جابر بر یادگیری عمیق و پایدار و آشنایی با موقعیت‌های واقعی زندگی دانش آموزان نقش بسزایی دارد و امیدواریم در ادامه مسیر جشنواره در ساحت‌ها دیگر سند تحول آموزش‌وپرورش نیز وارد شود.

 

حکیم زاده با اشاره به اینکه اگر بخواهیم در آینده انسان‌های شاد و امیدوار و توانمند داشته باشیم لازم است در کودکی اجازه خلاقیت؛ بازی؛ کشف کردن و کودکی کردن به آن‌ها داده شود، اظهار کرد: کودکان نباید با یکدیگر مقایسه شوند و باتربیت صحیح از طریق بازی و یادگیری، شاهد ایرانی آباد و آینده‌ای درخشان باشیم.

 

شایان ذکر است این مراسم با حضور عبدالرضافولادوند، مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران، شکوهی مدیر کل دفتر آموزش دبستانی و به میزبانی منطقه پنج شهر تهران برگزار شد.

 

به اشتراک بگذارید :