24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ ۱۱:۰۹:۰۰
کد مطلب:  859196
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برگزاری نشست هم اندیشی  کارشناسان اردویی و مدیران کانون های شهرستان های استان تهران

نشست صمیمی کارشناسان فعالیت های اردویی و فوق برنامه و مدیران کانون های فرهنگی و تربیتی شهرستان های استان تهران در سالن آیت الله هاشمی رفسنجانی اداره کل آموزش و رپرورش شهرستان های تهران برگزار شد.     

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به  اهمیت اوقات فراغت تابستان و ضروت برنامه ریزی جهت جلوگیری از ایجاد فاصله در تربیت فرزندان دانش آموزان گفت: تعطیلات تابستان یک فرصت مغتنم تربیتی است که در صورت برنامه ریزی و اجرای مطلوب فعالیت ها می توان مطلوب ترین نتایج را از آن بدست آورد و در صورتی که نتوانیم از این فرصت استفاده نماییم آسیب های جبران ناپذیر بسیاری بر دانش آموزان و جامعه وارد خواهد شد.

وی با تاکید بر پیگیری برنامه های اوقات فراغت و برگزاری جلسات با ادارات مختلف ضمن هماهنگی و با محوریت فرمانداری های اظهار داشت: استفاده از تمام ظرفیت ادارات مختلف و خیرین تربیتی، پژوهشسراها، کانون ها، سالن های ورزشی، مدارس ، روحانیون طرح امین، مراکز مشاوره، دارالقرآن ها، مدارس شاهد، فنی و حرفه ای، استعدادهای درخشان، غیر دولتی و تمامی مدارس دولتی که حداقل ظرفیت های لازم را داشته باشند ضمن رعایت ضوابط و مقررات ضروری است.

ضرورت تدوین برنامه های جدید، خلاقانه و جذاب جهت جذب حداکثری دانش آموزان در پایگاه های اوقات فراغت

این مقام مسئول تشکیل اتاق فکر جهت طراحی و اجرای برنامه های جدید تربیتیِ علمی با رعایت محتوای غنی، با نشاط، جذاب و متناسب با نیازهای دانش آموزان را از جمله وظایف برنامه ریزان و کارشناسان ستاد و مناطق بر شمرد و افزود: عدم توجه به نقش بازی های گروهی در امرتربیت از جمله نقایصی است که ضرورت دارد برطرف شود.

هاشمی با اشاره به هماهنگی جهت ارزیابی دقیق فعالیت های اوقات فراغت ادارات مناطق و پایگاه ها با هدف بهبود کیفیت و رفع نواقص ، تصریح کرد: در پایان از مناطق برتر در اختتامیه مناطق و استان تقدیر خواهد شد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پایان با تاکید بر اینکه کار فرهنگی دیربازده می باشد ، خاطرنشان کرد: باید ضمن پرهیز از روزمرگی با همت مضاعف و خستگی ناپذیری در عرصه فرهنگی تلاش نماییم و به لطف خدا از برکات این تلاش ها در زندگی بهره مند شویم.

گفتنی است در این نشست مدیران محترم کانون ها و کارشناسان محترم فعالیت های اردویی در دو مرحله به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند .

 

به اشتراک بگذارید :