0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۰۸:۳۹:۵۴
کد مطلب:  858836
با هدف جلسه نقد و بررسی تفاهم نامه و شاخص برنامه ها و طرح های سال تحصیلی 97-98
گردهمایی معاونان و کارشناسان آموزش ابتدایی ادارات آموزش و پرورش استان گیلان

جلسه نقد و بررسی تفاهم نامه و شاخص برنامه ها و طرح های سال تحصیلی 97-98 با حضور معاونین و کارشناسان آموزش ابتدایی استان گیلان در سالن کنفرانس مجتمع آموزشی و رفاهی بندر انزلی برگزار گردید

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، جلسه نقد و بررسی تفاهم نامه و شاخص برنامه ها و طرح های سال تحصیلی 97-98 با حضور معاونین و کارشناسان آموزش ابتدایی استان گیلان در سالن کنفرانس مجتمع آموزشی و رفاهی بندر انزلی برگزار گردید .

نرگس دستیار معاون آموزش ابتدایی با اشاره به خیرات و برکات ماه رمضان و تبریک میلاد باسعادت امام حسن مجتبی (ع)؛ اقدامات و فعالیت های موفقیت آمیز حوزه ابتدایی را حاصل تلاش وهمت دست اندرکاران آموزشی دانست وافزود: توجه به برنامه ها و فعالیت های اجرایی آموزش پیش دبستانی و دبستانی  واجرای طرح های متناسب با پوشش تحصیلی کامل دانش آموزان دوره ابتدایی و نوآموزان پیش دبستانی از اولویت های آموزش ابتدایی می باشد واستان گیلان در خصوص جذب نوآموزان پیش دبستانی نسبت به 5 سال اخیر رشد چشمگیری داشته وتوانسته با تلاش ها و پیگیری های مجدانه درون سازمانی و برون سازمانی ارتقا یابد .

 دستیار در خصوص اهمیت جذب حداکثری کودکان لازم التعلیم با توجه به اصل عدالت آموزشی اظهار داشت : از تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) اجرایی کردن سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش است بنابراین جذب حداکثری شش سال تمام و پوشش نوآموزان دوره پیش دبستانی به ویژه در مناطق محروم و دوزبانه گامی در راستای توسعه عدالت آموزشی است که مساعدت همه دستگاه های تاثیرگذار در امر آموزش را جهت نهادینه کردن این امر تحت مدیریت یکپارچه آموزش و پرورش می طلبد .

معاون آموزش ابتدایی با اشاره کیفیت بخشی و ارتقاء نرخ قبولی دانش آموزان خصوصا پایه اول  افزود : محوریت فرصت های برابر آموزشی و آموزش با کیفیت، ایجاب می کند که هر سال آمار تحلیلی از مدارس جهت شناسایی نقاط ضعف و قوت فرایند یاددهی و یادگیری داشته باشیم .

وی در بخش دیگری از سخنانش با توجه به اهمیت و نقش آموزش های قبل از دبستان در آماده سازی کودکان جهت ورود به دوره ابتدایی به ویژه در مناطقی که گویش های غیر فارسی دارند گفت: آموزش و تدریس صحیح زبان فارسی با تاکید برزبان آموزی و تسلط به زبان فارسی معیارمی تواند خطر افت تحصیلی را در این مناطق کاهش دهد .    

برنامه تدبیر، جشنواره رشد زندگی، جشنواره جابربن حیان، ساعات گروه های آموزشی و راهبران آموزشی  و تربیتی ،سامانه نظارت، برگزاری هشتمین نمایشگاه کشوری جابربن حیان و نحوه و زمان اجرای سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان و دانش آموزان بدو ورود پیش دبستانی و پایه اول از دیگر مطالب مطرح شده در این گردهمایی بود .

معاون پژوهش و برنامه ریزی استان نیز در این جلسه نکاتی را در خصوص نحوه انتخاب و انتصاب مدیران آموزشی ، ساماندهی نیروی انسانی در سال تحصیلی آینده ، آمار ورود فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان سهمیه بندی کلاس ها در مناطق و... ایراد داشتند .

در ادامه هر یک از روسای ادارات داخلی معاونت آموزش ابتدایی اداره کل ضمن تبیین و تشریح طرح ها و برنامه های حوزه خود به پرسش های حاضرین جلسه پرداختند .

 

     

 

به اشتراک بگذارید :