26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ ۱۱:۳۶:۴۶
کد مطلب:  858553
فعالیت 600 مدرسه در حاشیه جاده‌های گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان از برگزاری دوره‌های آموزش ترافیک برای دانش‌آموزان مدارس حاشیه‌ جاده‌ای استان خبر داد و گفت: ۶۰۰ مدرسه در حاشیه راه‌های استان گیلان واقع شده‌اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، محمدرضا نازک‌کار با اعلام این خبر  اظهار داشت: 600 مدرسه در مقاطع ابتدایی و دوره اول متوسطه در حاشیه راه‌های گیلان وجود دارد و در این راستا اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان،‌ برگزاری آموزش‌های ترافیکی برای دانش‌آموزان این مدارس را در دستور کار خود قرار داد.

وی با بیان اینکه از زمان ارائه آموزش‌های ترافیکی 90 درصد مدارس حاشیه‌ راه‌ها‌ی استان تحت پوشش این طرح قرار گرفتند، افزود: نحوه صحیح تردد در شرایط مختلف جوی و شیوه پیاده و سوارشدن از سرویس مدارس، از جمله آموزش‌های ارائه شده به دانش‌آموزان است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان آموزش نحوه صحیح استفاده از دوچرخه و تشخیص علائم راهنمایی و رانندگی به دانش‌آموزان توسط کارشناسان مجرب را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: طرح ارائه آموزش‌های ترافیکی با هدف کاهش خطرات و سوانح برای دانش‌آموزانی که در مدارس حاشیه راه‌ها تحصیل می‌کنند اجرا می‌شود.

نازک کار ارتقاء سطح دانش ترافیکی دانش‌آموزان و به حداقل رساندن آمار وقوع حوادث ترافیکی در بین آنان را امری ضروری اعلام کرد و بیان داشت: اجرای طرح ایمن ساز‌ مدارس حاشیه راه‌ها، سال 78 برای نخستین بار در گیلان آغاز شد که تاکنون نیز نتایج و دستاوردهای بسیار خوبی را به همراه داشته است.

وی برخی از اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان در حوزه ایمن‌سازی فیزیکی را نیز برشمرد و گفت: نصب تابلو و کف نوشته، آشکارسازی محدوده مدارس، نصب چراغ‌های راهنمایی و نقاشی دیوار محوطه مدارس حاشیه راه‌های گیلان، توسط این اداره کل انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان توزیع بیش از یک میلیون انواع اقلام کمک آموزشی در حوزه فرهنگ ترافیک بین دانش‌آموزان مدارس حاشیه راه‌های گیلان سخن گفت و افزود: توزیع پیک ترافیک، جزوه، کیف مدرسه با نوار شبرنگ، لباس‌های ملبس به شبرنگ، لوازم التحریر مزین به ‌شعارهای ترافیکی از جمله اقلام توزیع شده هستند.

 

به اشتراک بگذارید :