10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ ۱۱:۰۱:۴۲
کد مطلب:  858503
مدیر کل آموزش و پرورش فارس در جمع روسای آموزش و پرورش استان تاکید کرد :
با رعایت ضوابط و ارزش های دینی و اخلاقی فضای مدارسمان را شاد و با نشاط کنیم

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: اگر نتوانیم فضای با نشاط و شاد را با رعایت ضوابط و ارزش های دینی ، اخلاقی ، انسانی و اسلامی مان در مدارس مهیا کنیم ،راه را برای سوء استفاده دیگران باز می کنیم و در این زمینه نیاز به توجیه همکاران فرهنگی و نظارت بیشتر داریم .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در اجلاس روسای ادارات آموزش و پرورش فارس در باشگاه فرهنگیان شیراز، با اشاره به کمبود نیروی انسانی در سال تحصیلی جدید گفت : آموزش و پرورش فارس در سال تحصیلی جدید با کمبود 9 هزارو 600 نیروی انسانی مواجه است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به  راهکارهای برون رفت از مشکل کمبود نیروی انسانی گفت : یکی از راه کارهای جبران کمبود نیروی انسانی ، اجرای طرح معلم تمام و قت است که به دلیل مطرح نشدن در زمان مناسب و ضعف تبلیغاتی  ، خوب تبیین نشده و با استقبال چندانی از سوی فرهنگیان نیز مواجه نشد.

وی با اشاره به استقبال نزدیک به 500 تن از دبیران فارس از این طرح ،  افزود : در نظر داریم تابستان امسال  مزایای  این طرح را برای همکاران تشریح کنیم که بتوانیم بخشی از کمبودهای نیرو را با تخصیص ساعات بیشتر به همکاران آموزشی جبران کنیم .

نجفی استفاده  از نیروهای بازنشسته و در عین حال با کیفیت را راه کاری دیگر برای جبران کمبود نیروی انسانی در سال جدید دانست و گفت : در این زمینه نیازمند کمک معاونین و کارشناسان آموزشی برای شناسایی و به کارگیری نیروهای بازنشسته علاقه مند به کار هستیم .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت : امسال برای اینکه چالش های  بحث نقل و انتقالات کمتر شود ،  انتقال موقت سال گذشته در کل استان با موافقت مبدا  تمدید شد  تا از ظرفیت نیروی جدید ساماندهی شده برای جایگزینی نیروهای انتقال موقت استفاده شود .

وی به روسا تاکید کرد  : باید با  تدبیر ، درایت ، مشورت و برنامه ریزی چالش های پیش رو را در تامین نیروی انسانی پشت سر بگذارید و دراین راستا کارگروه تشکیل دهید .

نجفی همچنین با اشاره به تشکیل شورای راهبردی سند تحول بنیادین در اداره کل ،  گفت : در حال تبیین برش استانی سند تحول  هستیم و لازم است در مناطق و شهرستان ها نیز  برش منطقه ای  را مبتنی بر ساحات تربیتی و زیر نظام های این سند  فراهم نموده که این  خود مورد مطالبه تمام ارکان نظام است .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس سند تحول بنیادین را راه نجات آموزش و پرورش از مشکلات دانست و گفت : شورای آموزش و پرورش در این زمینه  ظرفیت بسیار خوبی است که باید در فواصل منظم برگزار شود .

وی همچنین با اشاره به فضا سازی های اخیر در شبکه های مجازی برای تخریب آموزش و پرورش ، گفت: اگر نتوانیم فضای با نشاط و شاد را با رعایت ضوابط و ارزش های دینی ، اخلاقی ، انسانی و اسلامی مان در مدارس مهیا کنیم ،راه را برای سوء استفاده دیگران باز می کنیم و در این زمینه نیاز به توجیه همکاران فرهنگی و نظارت بیشتر داریم .

به اشتراک بگذارید :