14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ ۰۹:۰۱:۳۱
کد مطلب:  858299
رئیس گروه تحقیق و پژوهش اداره کل آموزش و پرورش فارس خبر داد:
اولین دوره تربیت مدرس میانی آموزشی پژوهشی با محوریت فناوری نانو در شیراز برگزار شد

رئیس گروه تحقیق و پژوهش اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: اولین دوره تربیت مدرس میانی آموزشی_پژوهشی با محوریت فناوری نانو با حضور مدرسین ستاد نانو معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری در پژوهشکده معلم شیراز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  آموزش و پرورش فارس ، دکتر قاسم نعمتی گفت: دوره ضمن خدمت و تربیت مدرس میانی فناوری نانو برای اولین بار در کشور،به مدت دو روز و با حضور نمایندگانی از معلمین تمام مناطق آموزش و پرورش فارس در پژوهشکده معلم شیراز برگزار شد. 

رئیس گروه تحقیق و پژوهش اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: این دوره در راستای آموزش دبیران متخصص و بومی در حوزه فناوری نانو و توسعه عدالت آموزشی برگزار شده است.

سرپرست تیم نانو پژوهشکده معلم شیراز نیز گفت: این دوره به درخواست گروه تحقیق و پژوهش اداره کل آموزش و پرورش فارس و با هماهنگی ستاد نانو معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و با حضور مدرسین و نمایندگان این معاونت و باشگاه نانو کشور برگزار شد.

دکتر فتوحی با اشاره به حضور 100 تن از دبیران استان و دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان فارس در این دوره آموزشی ، گفت: این دوره با هدف کاهش هزینه های آموزش فناوری نانو و توسعه عدالت آموزشی، ایجاد رغبت و انگیزه مضاعف در دانش آموزان برای یادگیری این فناوری و آماده سازی بستر درآمدزایی برای معلمان از طریق آموزش فناوری نانو برگزار شد.

ارتقا سطح آگاهی فناوری نانو درجامعه با محوریت آموزش توسط معلمان، سرمایه گذاری موثر برای بالا بردن سطح علمی نسل آینده کشور و حفظ سرآمدی ایران اسلامی در حوزه فناوری نانو از دیگر اهداف برگزاری این دوره بود که فتوحی به آنها اشاره کرد.

وی یادآور شد: شرکت کنندگان در این دوره پس از موفقیت در آزمون های پایانی،مجوز حضور در مرحله دوم این دوره را دریافت نموده و با موفقیت در هر دو مرحله ،گواهی تدریس بنیاد آموزش نانو به آنها اعطا خواهد شد و این افراد  می توانند بعنوان مدرس مورد تایید،طی ساماندهی توسط حوزه پژوهشی اداره کل و بخش علوم و فنون پژوهشکده معلم ،به آموزش دانش آموزان در سراسر استان در حوزه نانو بپردازند.

سرپرست تیم نانو پژوهشکده معلم شیراز تاکید کرد: این افراد از حمایت های علمی و مالی ستاد توسعه فناوری و باشگاه نانو کشور نیز بهره مند خواهند شد.

به اشتراک بگذارید :