26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ ۱۳:۵۲:۲۹
کد مطلب:  858053
بازدید سرزده مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان از سه مدرسه غیر دولتی رشت

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: برای موفقیت بیشتر مدارس غیر دولتی، ایجاد فضایی مناسب، رضایتمندی نیروی انسانی در شیوه جذب و مزایای همکاران و فراهم کردن تجهیزات کافی، ضروری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، نادر جهان آرای در جریان بازدید از مدارس غیر دولتی پروفسور سمیعی، دبستان علم آفرین و دبستان مهرآیین رشت از نزدیک با فرآیند آموزشی و شیوه ارزیابی مدارس در ایام امتحانات آشنا شد.

وی با حضور در دبیرستان سمیعی از امکانات و عملکرد دانش آموزان در جشنواره های علمی و کنکور، نحوه عملکرد و اتخاب معلمان و شیوه اداره مدرسه آشنا شد.

مدرسه سمیعی که از سال 89 آغاز به کار کرده، دارای 12 کلاس درس و 260 دانش آموز است.

رقابت های سالم مدارس باعث هم افزایی بیشتر آموزشی می شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با حضور در دبستان علم آفرین با اشاره به لذت مضاعف تدریس در مدارس ابتدایی گفت: در حوزه آموزش ابتدایی باید تلاش کنیم در زمینه روان شناسی، مشاوره و ادبیات کودک به صورت تخصصی و تجربی از نیروهای آموزشی سنجش شود. جهان آرای با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت های مردمی در گسترش فعالیت های آموزشی گفت: این مدارس در فضای آموزشی، نیروی انسانی و تجهیزات الگو ساز هستند و ضروری است وضعیت دستمزد و بیمه کارکنان این مدارس بر اساس قانون کار باشد. وی فعالیت های انگیزشی را از عوامل بهره وری در مدارس دانست و گفت: گردش های علمی و سیاحتی و همچنین برگزاری همایش تخصصی در کیفیت بخشی فرآیند آموزشی موثر است.

دبستان علم آفرین در سال 95 آغاز به کار کرده، دارای 13 کلاس درس، 230 دانش آموز و 25 کادر آموزشی است. 

حضور در دبستان غیر دولتی مهرآیین، آخرین مقصد مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در بازدید از مدارس غیر دولتی رشت بود. جهان آرای در این دیدار، با قدردانی از زحمات مدیر و همکاران فرهنگی گفت: مدارس می توانند در جهت بسط عدالت آموزشی به کمک مدارس کمتر برخوردار بشتابند تا رقابت سالم همراه با تعالی آموزشی و تربیتی را شاهد باشیم. 

گفتنی است مدرسه مهرآیین دارای 5 کلاس و 75 دانش آموز است. همچنین این مدرسه یکی از مدارس مجری طرح حامی مدارس کمتر برخوردار است.  

به اشتراک بگذارید :