15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۰ ۱۴:۲۰:۵۴
کد مطلب:  lCnEGAT9
دبیر ستاد اسکان نوروزی آموزش و پرورش فارس خبرداد :
اسکان بیش از یک میلیون و 876هزارنفرشب درمدارس استان تا 10فروردین/ مدارس حاشیه ی جاده ها موظف به اسکان مستقیم مسافرین حادثه دیده هستند

دبیر ستاد اسکان نوروزی آموزش و پرورش فارس گفت: اگرمسافرین نوروزی در جاده ها دچارحادثه ای شوند،برای اینکه دغدغه اسکان نداشته باشند می توانند به صورت مستقیم به مدارس حاشیه جاده ها مراجعه نمایند و مدارس حاشیه ی جاده ها موظف به اسکان مستقیم این مسافرین هستند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، خدابخش شهبازی در برنامه زنده تلویزیونی ترنم بهار از شبکه استانی فارس  گفت: وظیفه ذاتی آموزش و پرورش تعلیم و تربیت است ،گرچه آموزش و پرورش نمی تواند یک هتل خوب برای مسافرین ایجاد کند، اما تمام تلاش خود را داریم تا با تهیه امکانات مناسب ، حد اکثر رضایتمندی همکاران فرهنگی را داشته باشیم.

رییس اداره تعاون و امور رفاهی آموزش و پرورش فارس گفت: به جز شیراز در 90 درصد شهرستان های استان ، هتل و اماکن اقامتی کافی و مناسب برای اسکان وجود ندارد ،لذا در اکثر مناطق فارس در ایام نوروز این مهم به عهده آموزش و پرورش است و روسای ادارات شهرستان ها و مناطق فارس ،مسوول ستاد اسکان نوروزی می باشند.

وی با بیان اینکه" آموزش و پرورش وظیفه اسکان همه مسافرین نوروزی را به عهده دارد" افزود: به همین منظور 18 هزار و 300 کلاس درس برای اسکان نوروزی در سطح استان مهیا شده که برای آماده سازی این کلاس ها هزینه زیادی شده است.

دبیر ستاد اسکان نوروزی آموزش و پرورش فارس گفت: با حمایت همه مسولین آموزش و پرورش تلاش داریم تا  آخرین روز تعطیلات در خدمت مسافرین باشیم.

شهبازی همچنین  گفت: به سرایداران و مسولین مدراس حاشیه جاده های اصلی ابلاغ شده  ، تا در صورت مراجعه مسافرین نوروزی که دچار سانحه شده اند  ، نسبت به پذیرش این مسافرین و اطلاع ر سانی به ستاد اسکان آموزش و پرورش برای پی گیری مشکلات آنها اقدام کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در ساخت مدارس جدید، پیش بینی لازم  برای تجهیز این مدارس به  امکانات لازم برای اسکان میهمانان نورزی خواهد شد.

دبیر ستاد اسکان نوروزی آموزش و پرورش فارس  افزود: انتظار ما این است تا همه دستگاه های تاثیر گذار در امر اسکان نوروزی، همانند سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، شهرداری ،استانداری و ... ، در راستای تجهیز مدارس به امکانات لام برای این مهم همکاری بیشتری داشته باشند.

شهبازی همچنین در خصوص آخرین آمار اسکان مهمانان نوروزی گفت: تاصبح روز سه شنبه 10 فروردین ماه تعداد 709 هزارنفردر قالب 142 هزار خانواده ودر مجموع یک میلیون و 876هزارنفرشب درمدارس واماکن متعلق به آموزش وپرورش فارس اسکان داده شده اند

به اشتراک بگذارید :