21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ ۰۹:۲۰:۵۹
کد مطلب:  857743
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
 اوقات فراغت بهترین زمان آموزش غیر رسمی جهت یادگیری مهارت های زندگی

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از پیگیری جدی جهت بسیج تمامی امکانات آموزش و پرورش و ارگانهای مختلف جهت هر چه بهتر پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران در تشریح این خبر گفت:  برنامه ریزی جهت برگزاری کیفی ترین برنامه ها با استفاده از تمام ظرفیت های آموزش و پرورش و همکاری ارگانهای مختلف با پشتیبانی فرمانداری ها در تابستان 98 صورت گرفته است.

 

وی با اشاره به اهمیت اوقات فراغت بعنوان بهترین زمان آموزش غیر رسمی جهت یادگیری مهارت های رفتاری و زندگی، حقوق شهروندی و توانمند سازی در برابر آسیب های اجتماعی تاکید کرد: استفاده از ظرفیت کامل فضاهای پرورشی و ورزشی از جمله اردوگاه ها، سالن های ورزشی، استخرها، پژوهشسراها ، مدارس و امکانات ارگان های دیگر با توجه به بین بخشی بودن برنامه های اوقات فراغت ضروری است.

 

هاشمی، با تاکید بر مصوبه شورای آموزش و پرورش استان مبنی بر همکاری و پشتیبانی همه جانبه استانداری و فرمانداران در برنامه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان اظهار داشت:  انعقاد تفاهم نامه با باغ موزه و کتابخانه های عمومی و پیگیری برنامه های متنوع دیگر در دستور کار قرار دارد.

 

این مقام مسئول با اشاره به اهداف برنامه های اوقات فراغت از جمله تقویت بهداشت روانی، خلاقیت و نوآوری، ایجاد بستر مناسب برای مهارت آموزی و تبیین حقوق شهروندی ، تصریح کرد: برگزاری برنامه های متمرکز استانی از جمله اردوهای یکروزه امید و نشاط، بازدید از باغ موزه وفضاهای متنوع دیگر از جمله برنامه های اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان است.

 

گفتنی است در این نشست ، معاونین، رؤسای ادارات وکارشناسان اداره کل و مدیران اردوگاه ها به ارائه برنامه ها و نقطه نظرات خود در خصوص غنی سازی اوقات فراغت  از جمله فعالیت های درون و برون مدرسه ای پرداختند.

 

به اشتراک بگذارید :