10 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ ۰۸:۲۶:۰۰
کد مطلب:  857667
در برنامه گفتمان برتر استودیو الفبا مطرح شد؛
اضطراب ناشی از امتحان و راهکارهای مقابله با آن

با آغاز فصل امتحانات برخی از دانش آموزان دچار اضطراب ناشی از امتحان  به‌صورت حالت تهوع، سرگیجه و عرق دست می‌شوند به همین علت در برنامه گفتمان برتر استودیو الفبا با حضور روانشناس بالینی در حوزه آموزش‌وپرورش این موضوع موردبررسی قرارگرفته است.

به گزارش معاونت رسانه و ارتباطات آموزش‌وپرورش، با شروع فصل خرداد و فرارسیدن ایام امتحانات پایان سال تحصیلی، دلهره دانش آموزان و خانواده‌ها هم شروع می‌شود. عدم مدیریت این دلهره در دانش‌آموز سبب بروز عصبانیت، افسردگی و آشفتگی می‌شود. در برخی موارد نیز این علائم به‌صورت حالت تهوع، سرگیجه و عرق دست در دانش آموزان آشکار می‌شود.

علی‌رغم بروز این علائم جسمانی، در اکثر مواقع اضطراب دانش آموزان باعث فراموش کردن پاسخ ساده‌ترین سؤالات در امتحان می‌شود.

از طرفی وجود نگرانی و دلهره در حد عادی سبب حرکت و انگیزه بچه‌ها برای یادگیری و موفقیت خواهد شد. ازاین‌رو کنترل و مدیریت دلهره و اضطراب ناشی از امتحان برای دانش آموزان و خانواده آن‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

در این راستا، از پگاه حاجی پروانه مشاور بالینی و روانشناس حوزه آموزش‌وپرورش دعوت کردیم تا با حضور در برنامه گفتمان برتر استودیو الفبا به طرح موضوع اضطراب ناشی از امتحانات و راهکارهای مقابله با آن بپردازد.

گفتگوی قسمت اول

گفتگوی قسمت دوم

به اشتراک بگذارید :