24 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۰ ۱۳:۱۶:۲۶
کد مطلب:  hiGsgiHB
پیام مشاور امور بانوان مدیر کل به مناسبت روززن وگرامیداشت مقام مادر
نظام ارزشی اسلام برای زنان جایگاه ویژه ای قائل شده است

در آستانه میلاد یاس نبوی حضرت زهرای مرضیه (س) وروز زن وگرامیداشت مقام مادر مشاور مدیر کل درامور بانوان پیام تبریکی صادرکرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش خراسان رضوی ،رزا درسنی مشاور مدیر کل در امور بانوان آموزش و پرورش  با موضوع گرامیداشت مقام مادر و روز زن پیامی صادرکرد :

 بیستم جمادی الثانی،روز ولادت با سعادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز زن و بزرگداشت مقام مادر نامگذاری شده  است. این روز خجسته را به تمامی بانوان سرزمینم، به ویژه بانوان فرهیخته فرهنگی تبریک عرض می نمایم.

نظام ارزشی اسلام برای زنان جایگاه ویژه ای قائل شده و همواره بر بازیابی هویت آنها تاکید داشته است. باید اذعان داشت نقش زن در خانواده و مشارکتهای اجتماعی و سیاسی همواره نقشی مهم و تاثیرگذار بوده و با طلوع اسلام، این نقش ارتقاء یافت و حقوق فردی و اجتماعی وی با رعایت عدالت و واقعیتهای جسمی و روانی او به طور جدی در نظرگرفته شد.

زن با داشتن نقش مادری،خواهری،همسری ، دختری تقدس می یابد .چرا که این نقش ها مجموعه ای از عواطف، ایثار و فداکاری ها، مودت ها و علاقه هارا به نمایش میگذارند.او قادر است با ایفا ی نقش تربیتی خود سعادت دنیا و آخرت فرزندش را  رقم بزند و در سالم سازی جامعه نقش به سزایی دارد.

زن مسلمان بایستی دین خود،حجاب خود و نجابت و پاکدامنی خود را حفظ نماید  و در معنویت،علم و تحقیق و تقرب به خدا سرآمد باشد و با تقویت خرد و سیستم دانایی خود در جهت بالا بردن آگاهی و بصیرت و به کارگرفتن آن در زندگی خانوادگی ، فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی تلاش نماید.

عظمت فاطمه زهرا(س) و جایگاه رفیع ایشان نزد خداوند به لحاظ مقامات معنوی و انسانی حایز اهمیت می باشد،اما بعد مجاهدت و حضور در عرصه های مختلف و تصمیم گیری های مهم اجتماعی آن حضرت نیز قابل توجه است . از جمله دفاع از ارزش ها ،ایراد خطبه ها ، کمک و یاری مجروحان در جبهه  جنگ ، دیدار از خانواده شهدا و حمایت از آنان .

امیدوارم زنان جامعه ما با سرمشق قراردادن این بانوی گرامی اسلام، باشایستگی بتوانند در خانواده و جامعه نقش آفرینی نمایند. 

به اشتراک بگذارید :