14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ ۱۳:۳۴:۵۷
کد مطلب:  857335
دبیر اجرای طرح نماد در آموزش و پرورش فارس در جمع نمایندگان دستگاه های همکار در اجرای این طرح تاکید کرد:
لزوم تقویت هماهنگی دستگاه های همکار طرح نماد در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در فارس

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس و دبیر اجرای طرح نماد در استان بر لزوم تقویت همکاری ، هماهنگی ، همراهی و برداشتن قدم های محکم و استوار در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی بین دستگاه ها همکار در اجرای طرح نماد تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، جهانخش بانشی در جلسه شورای سیاسگذاری ویژه طرح نماد که با حضور نمایندگان دستگاه های همکار در اجرای این طرح در استان برگزار شد، ضمن تاکید  بر لزوم تقویت همکاری ، هماهنگی ، همراهی و برداشتن قدم های محکم و استوار در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی بین دستگاه ها ، گفت : این همکاری ها  آغاز یک راه قوی و محکم با یک نگاه عالمانه ، دقیق ، سنجیده ، مداوم و مستمر و با  دقت نظر کامل خواهد بود که ان شاءاله بتوانیم از ظرفیت همه دستگاه ها استفاده کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه شرح وظایف و مسئولیت ها در طرح نماد روشن و شفاف است گفت : با تشکیل  جلسات مستمر طرح نماد آسیب شناسی  و تقویت می شود .

وی با تاکید بر  لزوم افزایش  تعداد مربیانی فعال به عنوان سفیران طرح نماد ، گفت : باید برنامه ها را با قاطعیت و قوت و به شکل تخصصی دنبال کنیم و در صورت نیاز با دستگاه های مختلف  به صورت مجزا جلسه تشکیل شود .

رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه گفت : این طرح در راستای اجرای رهنمودها و تأکیدات رهبر معظم انقلاب در زمینه اهتمام همه‌جانبه دستگاه‌های اجرایی به بحث مراقبت اجتماعی از دانش آموزان و پیشگیری از بروز آسیبهای اجتماعی با مشارکت جمعی از نهادها و سازمانها برگزار می گردد. 

دکترلیلا نور افشان افزود : در اجرای این طرح وزارت آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه کشور ، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه ، وزارت کشور ، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)  بنیاد برکت ، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ،  سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، نیروی انتظامی، ستاد مبارزه با مواد مخدر ، جمعیت هلال احمر ، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و دانشگاه شهید بهشتی در یک ائتلاف ملی برای استقرار نظام جامع مراقبت از دانش آموزان(نماد) همکاری می نمایند.

وی هدف از اجرای این طرح را تامین و ارتقای مراقبت های اجتماعی از دانش آموزان مدارس با رویکرد علمی ، یکپارچه و حمایتی دانسته و افزود: این طرح از سال1395 در 12 آموزشگاه شهرستان استهبان و ناحیه 3 شیراز به صورت پایلوت اجرا شده است و امسال علاوه بر مدارس استهبان و ناحیه 3 شیراز در276 مدرسه شهرستان مرودشت نیز اجرا می گردد که قرار است تا پایان برنامه ششم توسعه در تمام مدارس  استان پیاده شود .

نورافشان گفت: برنامه «نماد» به دلیل ظرفیت ائتلافی و چند سازمانی می‌تواند از جمله برنامه‌های اثربخش برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باشد. لذا طرح «نماد» به دنبال طراحی نظام ارجاع برای مداخله به موقع و مؤثر در خصوص مداخلات و آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموازن به ویژه دانش‌آموزان در معرض خطر است و  از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است .

به اشتراک بگذارید :