16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ ۰۹:۵۶:۰۷
کد مطلب:  856342
رئیس اداره امور قرآنی ،نماز و عترت آموزش و پرورش فارس خبر داد:
برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن، عترت و نماز با حضور 900 دانش آموز منتخب از سراسر فارس

رئیس اداره امور قرآنی ،نماز و عترت آموزش و پرورش فارس گفت: مرحله استانی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز با حضور 900 دانش آموز دختر و پسر منتخب از سراسر فارس در هفته سوم خرداد 98 به میزبانی شهر شیراز برگزار می گرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، صدرالله زین العبادی گفت:پس از برگزاری مرحله منطقه ای سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز به میزبانی 14 منطقه در سطح استان فارس، از نزدیک به 10 هزار شرکت کننده در این مرحله ، حدود 900 دانش آموز دختر و پسر موفق به راهیابی به مرحله استانی این مسابقات شدند.

رئیس اداره  امور قرآنی ،نماز و عترت آموزش و پرورش فارس گفت: این مسابقات در دوبخش آوایی وپژوهشی برگزار شد که بخش آوایی آن شامل ؛رشته‌های اذان، قرائت ترتیل و تحقیق، مداحی، حفظ عمومی و حفظ ویژه شامل حفظ ۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و همچنین حفظ کل قرآن می باشد.

وی گفت: در بخش پژوهشی این مسابقات نیز دانش آموز در زمینه انشای نماز ، احکام ،نهج البلاغه،صحیفه سجادیه وتفسیر قرآن به هم به رقابت پرداختند.

زین العبادی گفت: مرحله استانی این مسابقات نیز درهفته سوم خردادماه 98 به مدت دو روز در شهر شیراز برگزار خواهد شد و دانش آموزان منتخب این مرحله در دو گروه دختران و پسران به رقابت می پردازند تا در نهایت 74 نفراز آنها به عنوان منتخبین استانی به مسابقات کشوری اعزام شوند.

رئیس اداره  امور قرآنی ،نماز و عترت آموزش و پرورش فارس همچنین گفت: مرحله کشوری این مسابقات در هفته دوم تیرماه و هفته اول مردادماه  98 برگزار می گردد که میزبان بخش آوایی آن شهر زنجان و میزبان بخش پژوهشی نیز مشهد مقدس می باشد .

به اشتراک بگذارید :