21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ ۱۴:۲۲:۰۶
کد مطلب:  856068
شاپورمحمدزاده معاون وزیر و رئیس سازمان بیان داشت
تشکیل کارگروه تخصصی برای بررسی مسایل و مشکلات سواد آموزی استان ها

پنجمین شورای معاونین، مدیران و مشاوران سازمان به ریاست شاپور محمد زاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی پنجمین شورای معاونین، مدیران و مشاوران  این سازمان به ریاست شاپور محمد زاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی برگزار گردید .

این نشست به منظور بحث  و تبادل نظر در زمینه مسائل و مشکلات حوزه سواد آموزی استانها تشکیل شد .

محمد زاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی ضمن آروزی قبولی طاعات و عبادات اعضای شورا و تبریک پیشاپیش سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع)،انتصاب شهریاری به عنوان معاون سواد اموزی شهر تهران را تبریک گفت

وی با توجه به موضوع ادغام واحد های استانی سازمان نهضت سواد آموزی  در بدنه  وزارت آموزرش و پرورش بیان کرد: پدیده ادغام در سال 90 اتفاق افتاد و ما در حال حاضر مکلفیم با شرایط موجود خودمان را تطبیق دهیم .

محمدزاده  با اشاره دستور مقام معظم رهبری  در خصوص ریشه کنی پدیده بی سوادی در کشور  تاکید کرد : مقام معظم رهبری تاکید فرمودند ، سواد آموزی کامل و پوشش تحصیلی برای همگان باید در کشور محقق شود

وی  ادامه داد :  اعضای حاضر در این شورا متخصصان و صاحب نظران عرصه آموزش بزرگسالان و سواد آموزی کشور هستند ،بنابراین شما مدیران و افراد صاحب نظر هستید که باید نسبت به ارائه راه حل و راهکارهای مناسب برای تحقق کامل با سوادی کشور  اقدام نموده و عدالت آموزشی را  در بین افراد محروم از نعمت سواد  برقرار نمایید .

محمد زاده با اشاره به معضلات و مسایل موجود در زمینه شیوه های شناسایی و جذب بی سوادان بیان کرد :باید تغییر و بازنگری در شیوه های  شناسایی، ثبت نام ،  تولید محتوا و برگزاری آزمون پایانی  را در دستور کار خود قرار دهیم.

 رئیس سازمان نهضت سواد آموزی با اشاره به اهمیت برگزاری همایش های کشوری معاونین و روسای ادارات سواد آموزی ادارات کل آموزش و پرورش استان ها بیان کرد : برگزاری این نوع گردهمایی ها یکی از ضرورت های اصلی  برای ایجاد  هماهنگی و وحدت رویه در بین استان ها و سراسر کشور است .

وی در ادامه گفت :از شبکه های نظارتی استانی و منطقه ای ادارات کل آموزش و پرورش برای نظارت بر فرایند سواد آموزی استان ها و مناطق باید استفاده شود.

وی افزود : به منظور توجیه مدیران کل و اشراف بیشتر آنها  به مسایل سواد آموزی تشکیل جلسه تخصصی برای مدیران کل آموزش و پرورش و معاونین سواد آموزی را پیگیری خواهم نمود

شاپور محمد زاده در این نشست تاکید کرد ،توجیه عوامل استانی و شهرستانی می تواند بیشترین تاثیر را در رفع موانع موجود در سواد آموزی داشته باشد.

محمد زاده در جمع بندی مسایل مطروحه از سوی اعضای حاضر در شورا بیان نمود :ضروری است یک کارگروه تخصصی برای بررسی مسائل و چالش های استانی با ترکیب نمایندگان ستاد از دفاتر سنجش ، برنامه ریزی دوره های سواد آموزی و دفتر طرح و برنامه به همراه 2 نفر از معاونین سواد آموزی استان ها تشکیل گردد .

به اشتراک بگذارید :