16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ ۱۲:۴۴:۵۵
کد مطلب:  855218
مدیر کل آموزش و پرورش فارس در نشست هم اندیشی با مدیر کل و معاونین صدا و سیمای استان تاکید کرد:
سند تحول بنیادین به یک گفتمان عمومی در جامعه تبدیل شود / تشکیل کارگروه تخصصی مشترک میان کارشناسان دو دستگاه

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: باید در کنار رسانه ملی تلاش کنیم تا سند تحول بنیادین به یک گفتمان عمومی و رایج در جامعه تبدیل شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در نشست هم اندیشی مدیران کل و اعضا شورای معاونان آموزش وپرورش و صدا و سیمای استان گفت: این نشست با هدف همکاری و تعامل بیشتر بین آموزش و پروش و صدا و سیما برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در فارس است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس افزود: ارتقای منزلت اجتماعی معلمان، جلب مشارکت ارکان مهم و مؤثر بخش عمومی و غیر دولتی در تعلیم و تربیت، توجه به ورزش و نشاط در مدارس و اهمیت به نشر مفاهیم قرآنی از شاخص‌های مهم سند بنیادین آموزش و پرورش است.

وی گفت: آموزش وپرورش در کنار رسانه ملی باید تلاش کنند تا سند تحول بنیادین به یک گفتمان عمومی و رایج در جامعه تبدیل شود.

نجفی افزود: صدا و سیما و آموزش و پرورش به عنوان دو سازمان تاثیر گذار نقش مهمی در فرهنگ سازی و تعلیم و تربیت دارند.

وی با بیان این که هم اکنون حدود ۹۰۰ هزار دانش آموز و ۱۳۰ هزار شاغل فرهنگی در استان فارس فعالیت دارند، افزود: اعتقاد داریم هر فعالیتی در آموزش وپرورش باید یک پیوست خبری داشته باشد و هیچ دستگاهی مانند صدا و سیما نمی‌تواند در این زمینه یاری کننده آموزش و پرورش باشد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس نیز در این نشست گفت: ارتباط و همکاری صدا و سیما مرکز فارس و آموزش و پرورش یک ارتباط خوب، منسجم و تعریف شده است.

سهرابی با بیان این که رسانه باید معلم محور باشد، افزود: رسانه باید به بعد آموزشی اهمیت ویژه‌ای دهد و صدا و سیمای مرکز فارس برای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش آماده هر گونه همکاری است.

در این نشست معاونان آموزش وپرورش فارس چالش‌ها و مشکلات پیش روی اجرای سند تحول بنیادین آموزش وپرورش را بیان کردند و از معاونان صدا و سیمای مرکز فارس خواستند در زمینه اجرایی شدن شاخص‌های این سند، آموزش و پرورش را یاری کنند.

معاونان صدا و سیمای مرکز فارس هم در این نشست از عزم جدی خود برای کمک به اجرایی شدن هر چه بهتر و سریعتر سند تحول بنیادین آموزش وپرورش فارس خبر دادند.

قرار شد این نشست‌ها در قالب کار گروه تخصصی و با هدف اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش وپرورش در استان، هر ماه یک بار و به میزبانی اداره کل آموزش وپرورش فارس و صدا و سیمای استان برگزار شود.

به اشتراک بگذارید :