28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ ۰۹:۲۹:۵۹
کد مطلب:  854212
با حضور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد:
ویدئو کنفرانس با موضوع شیوه نامه نظام راهبری مدرسه محوری

به منظور اجرای هرچه مطلوب تر شیوه نامه نظام راهبری مدرسه محوری در نواحی و مناطق 41 گانه استان ، جلسه ای توجیهی  به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رساین و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان ، در بیست و پنجمین روز از اردیبهشت ماه 98 به منظور اجرای هرچه مطلوب تر شیوه نامه نظام راهبری مدرسه محوری در نواحی و مناطق 41 گانه استان ، جلسه توجیهی  به صورت ویدئو کنفرانس با حضور دبیر ستاد راهبری مدرسه محوری اداره کل ، مشاور مدیرکل در امور مدرسه محوری و دبیر پروژه استانی انتخاب و انتصاب مدیران ، ویژه ی روسای ادارات آموزش و پرورش نواحی و مناطق استان ، دبیران ستاد مدرسه محوری و دبیران کمیته های انتخاب و انتصاب مدیران نواحی و مناطق استان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه مهماندوست مدیر پروژه انتخاب و انتصاب مدیران وزارت متبوع با حضور در برنامه ویدئو کنفرانس با اشاره به سیاست مدرسه محوری به تبیین دستورالعمل انتخاب و انتصاب مدیران و فرایند اجرایی آزمون پرداخت و سپس  پاسخگوی سوالات همکاران بودند.

 در ادامه ی جلسه ناظم زاده معاون آموزش متوسطه و دبیر ستاد مدرسه محوری اداره کل استان با اشاره به شیوه نامه نظام راهبری مدرسه محوری بر ضرورت عزم همگانی روسا و کارشناسان ادارات برای پیشبرد  اهداف شیوه نامه مذکور تاکید و با تبیین برنامه ها و اولویت های اداره کل آموزش و پرورش استان ، مدرسه محوری را تنها راه برون رفت از مشکلات و تنگناهای فعلی آموزش و پرورش دانست وشایسته گزینی مدیران مدارس را یکی از راهکارهای تحقق مدرسه محوری برشمرد.

وی با اشاره  بر عزم جدی اداره کل استان برکاهش تمرکز و تفویض اختیار ، کاهش حجم بخشنامه ها در سطوح مختلف استان و مناطق و همچنین افزایش مشارکت ارکان مدرسه در راهبری مدارس را به عنوان اصلی ترین نماد تحقق مدرسه محوری عنوان نمود .

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان در پایان در باره ی  نحوه ی برگزاری دوره های آموزشی پیشران مدرسه ، به ویژه دوره آموزشی 180 ساعته مدیران مواردی را مطرح و شرط انتصاب مدیران جدید و استمرار فعالیت مدیران مدارس را منوط به شرکت در دوره مذکور و دریافت ID کارت از سامانه ی LTMS عنوان نمودند.

  
در ادامه اعتباریان مشاور مدیرکل در امور مدرسه محوری با ارائه گزارشی از فعالیت های ستاد راهبری مدرسه محوری اداره کل استان بر فعال سازی ستاد راهبری نواحی و مناطق ، تشکیل کارگروه های 6 گانه ، تنظیم برنامه جامع نظارت و ارسال  گزارش اقدامات به ستاد استان تاکید نمود.

در بخش دیگری از جلسه ، اعرابی مدیر پروژه استانی انتخاب و انتصاب مدیران مدارس تعداد مدارس ثبت شده استان که در فرایند انتخاب و انتصاب مدیر قرار خواهند گرفت را 381 واحد آموزشی و تعداد همکاران متقاضی پست مدیریت را که در سامانه ثبت نام نموده را 1771 نفر اعلام نمود .

وی در ادامه به نحوه برگزاری آزمون انتخاب و انتصاب مدیران مدارس که در روز 28/ 03/ 98 در مراکز تست سنتر نواحی و شهرستان های استان برگزار می گردد اشاره و سپس بر لزوم توجه به امر مصاحبه همکاران تاکید نمود. 
 

به اشتراک بگذارید :