20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ ۱۰:۲۲:۳۳
کد مطلب:  853553
با حضور مشاور مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در امور بانوان برگزار شد:
جلسه کمیته بانوان ستاد بزرگداشت سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)

با حضور مشاور مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در امور بانوان، جلسه کمیته بانوان با محوریت پیش بینی و اتخاذ تصمیم در خصوص اجرای برنامه های بزرگداشت سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) توسط امور بانوان آموزش و پرورش استان با توجه به نقش و جایگاه بانوان در حفظ ارزش ها و آرمان های امام راحل (ره) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، منصوره کشوری مشاور مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در امور بانوان به تبیین و تشریح اهداف تشکیل کمیته بانوان در غالب محورها و برنامه هایی همچون شعار "رونق تولید"، موضوع اقتصاد مقاومتی و عدم اسراف پرداخت و بر نقش بانوان در خصوص عدم اسراف از طریق مصرف کالای ایرانی، اصلاح الگوی مصرف و فرهنگ قناعت با توجه بر نقش ارزنده زنان نسل تحریم تاکید کرد.

وی در ادامه در مورد مسائلی همچون ترویج فرهنگ روزه و تزکیه نفس از نگاه امام خمینی (ره) و نقش بانوان در تربیت دینی فرزندان، تبیین جایگاه و مقام زن و مادر در نگاه امام خمینی (ره) و مشارکت فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی زنان از دیدگاه حضرت امام خمینی (ره) سخن گفت.

کشوری تصریح کرد: نقش زنان در حفظ انقلاب اسلامی و انتقال آرمان های امام و انقلاب اسلامی به فرزندان و تربیت نسل اسلامی از جمله حجاب، عفاف، ایجاد جامعه امن و سالم و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت بسیار حائز اهمیت است.

مشاور مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در امور بانوان نقش زنان به عنوان صف مقدم فرهنگ سازی در امر حمایت از دستاوردهای انقلاب اسلامی و خنثی نمودن عوارض تحریم را بی بدلیل دانست و بر ولایتمداری بانوان مسلمان ایرانی تاکید کرد.

وی در پایان گفت: امید است با توجه به جایگاه و نقش ارزنده بانوان در تحقق محورهای برگزاری مراسم سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) بتوانیم بیش از پیش در حفظ انقلاب اسلامی و انتقال آرمان های امام و انقلاب به فرزندان ایران عزیزمان،گام های موثرتری برداریم.

 

به اشتراک بگذارید :