28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ ۱۲:۱۲:۲۱
کد مطلب:  853008
وزیر آموزش و پرورش در همایش احیای مدارس ماندگار در ری :
​​​​​​​مدرسه  باید  به کانون تربیتی محله تبدیل گردد

​​​​​​​صبح امروز با حضور وزیر  آموزش و پرورش ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، فرماندار ویژه شهرستان ری ، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و مسئولین کشوری و استانی همایش احیای مدارس ماندگار در مدرسه ی شهید مدرس ناحیه دو ری برگزار گردید  .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه یکی از سیاست های اصلی آموزش و پرورش پرداختن به مدرسه به عنوان یک هویت مستقل است .

وی یکی از امتیازات بزرگ مدارس ماندگار را در نیروی انسانی علاقمند ، متعهد و مدیریت شایسته دانست و افزود : این مدارس به دلیل امکانات و فضاهای فیزیکی شان ماندگار نگردیده اند  بلکه دلیل اصلی ماندگاری آنها نیروی انسانی کاربلد و توانمند آن ها بوده است .

بطحائی با اشاره به شناسایی صد مدرسه ی ماندگار در سراسر کشور اظهار داشت : چیزی که ما باید از این مدارس استفاده کنیم تجربه ی بزرگ آن ها در عرصه ی تعلیم و تربیت است .

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه مدرسه باید به عنوان کانون تربیتی محله تبدیل شود تصریح کرد : چنین مدرسه ای همان چیزی است که در سند تحول مورد تاکید قرار گرفته است .

وی ادامه داد : آموزش و پرورش ما بالنده و موفق نمی شود مگر آنکه مدرسه به یک بلوغ شایسته دست پیدا کند و  سطح کیفیت آموزش بالا رود .

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هر آن چیزی که بیرون از مدرسه است به عنوان نیروی پشتیبانی مدرسه است  ؛ اظهار داشت :  مدرسه کانون اصلی آموزش است و زمانی موفق است که خود تصمیم گیر باشد و مسائل خود را مدیریت نماید .

بطحائی با تاکید به اینکه در طول تاریخ سیطره ی اداری مرتبا در نظام آموزش و پرورش گسترده شد ، تصریح کرد سلطه ی ادارات بر مدارس سبب ناکارآمدی آن ها در تصمیم گیری های خود شده است .

این مقام مسئول در پایان با اشاره به وجود 110 هزار مدرسه در کشور خاطرنشان کرد : زمانی می توانیم دریای خلاقیت و نو آوری های مدرسه را به شکوفایی برسانیم که مدرسه محوری و اداره ی مدرسه توسط اولیای مدرسه صورت گیرد .

به اشتراک بگذارید :