26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ ۱۱:۴۹:۴۵
کد مطلب:  852980
فرید موسوی نماینده ی مردم تهران ، ری  و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی :
​​​​​​​مدرسه  یکی از با ارزش ترین جلوه های فرهنگی کشوراست

​​​​​​​صبح امروز با حضور وزیر  آموزش و پرورش ، نماینده مردم تهران ، ری و شمیرانات در  مجلس شورای اسلامی ، فرماندار ویژه شهرستان ری ، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و مسئولین کشوری و استانی همایش احیای مدارس ماندگار در مدرسه ی شهید مدرس ناحیه دو ری برگزار گردید  .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران  ، فرید موسوی نماینده مردم تهران ، ری و شمیرانات در  مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت یاد و خاطره ی 2 هزار و هشتصد شهید شهرستان ری و بیش از صد شهید دانش آموز در این منظقه گفت : توسعه و پیشرفت هر کشوری باید منتج از هویت ملی آن کشور باشد .

وی مدرسه و مراکز آموزشی را در طول تاریخ به عنوان یکی از با ارزشترین جلوه های فرهنگی کشور ها دانست و افزود بی شک نقش مدارس در پرورش نسلی خلاق ، پویا و توانمند بسیار حیاتی و بی بدیل است .

موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر محرومیت بسیار بالای استان تهران در بسیاری از حوزه ها تصریح کرد :  مهاجرت به پایتخت و قرار گرفتن در شهر های اطراف آن سبب گردیده است تا این استان به لحاظ تراکم جمعیت دانش آموزی در جایگاه بسیار بالایی قرار گیرد که نیازمند توجه ویژه در این حوزه می باشد .

نماینده مردم تهران ، ری و شمیرانات در  مجلس شورای اسلامی فشار بالای آموزشی به دلیل تراکم بالای کلاس های درس را بر دوش معلمین تلاشگر این استان دانست و تاکید کرد : رفع مسائل آموزش و پرورش نیازمند این است که در اولویت اصلی جامعه قرار گیرد و مجلس شورای اسلامی نیز در این زمینه تلاش هایی را دنبال نموده است تا از اعتماد فرهنگیان به نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی صیانت کند .

به اشتراک بگذارید :