22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۹ ۱۳:۱۱:۵۸
کد مطلب:  fv0wEy1T
مدیر کل آموزش و پرورش فارس دردیدار نوروزی با کارکنان اداره کل:
تحقق اقتصاد مقاومتی با برنامه ریزی وانسجام ملی حاصل می شود

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه ثمره اقتصاد مقاومتی، افزایش اشتغال، کاهش مهاجرت از روستاها و حفظ انسجام خانواده ها ست گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی صرفا"با برنامه ریزی وانسجام ملی حاصل می شود

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، حمید رضا آذری در جمع کارکنان اداره کل آموزش و پرروش فارس گفت: انسجام و همبستگی  اجتماعی و   اعتماد ملی جزئی از  نیازهای ضروری جامعه امروز است  که می تواند آینده ما را تظمین کند و مردم را نسبت به تلاش و کوشش  و تولید امیدوارتر کند.

وی ضمن ابراز امیدواری  برای داشتن سالی خوب برای آموزش و پرورش گفت:  همه ما باید تلاش کنیم تا  بتوانیم وظایف خود را به نحو شایسته انجام دهیم.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به نامگذاری سال جاری به  عنوان" سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل" گفت: هر پدیده بزرگی برای تحقق نیازمند  برنامه ریزی است و تا  زمانی که اهداف مشخص نباشد و  شرایط لازم مهیا نشود اقدام مهمی صورت نمی گیرد.

وی گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصادی داشته باشیم  که با فراز و نشیب های جهانی و  تصمیمات کشورهای دیگر  از تعادل خارج نشود و بتواند پاسخگوی نیازهای مختلف  مردم باشد .

آذری با تاکید بر اینکه " اقتصاد قاومتی  برای تحقق نیازمند برنامه ریزی است" افزود: شرط اول برای تحقق اقتصاد مقاومتی  داشتن  تولید  علمی در همه زمینه های صنعتی ، کشاورزی  و ... است ،چرا که تا تولید اتفاق نیافتند  ، اقتصاد رشد نمی کند.

مدیر کل آموزش و پرورش فراس ، لازمه تولید علمی  را  داشتن سرمایه ، منابع انسانی تربیت شده و تدوین قوانین متناسب با بخش های مختلف  دانست و گفت: باید فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی را نیز  ایجاد کنیم  و اعتماد مردم را نسبت به تولدات داخلی جلب نماییم.

به اشتراک بگذارید :