28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ ۱۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  851199
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان :
مدرسه محوری سبب کیفیت بخشی به آموزش و اقدامات پرورشی و پشتیبانی می شود

معاون آموزش متوسطه اداره کل اموزش و پرورش استان در گفتگو با خبرنگار پانا گفت: مدرسه محوری سبب کیفیت بخشی به آموزش و اقدامات پرورشی و پشتیبانی می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از خبرگزاری پانا ، محمدرضا ناظم زاده در گفتگویی با خبرنگار پانا گفت: با توجه به تنوع برنامه های حوزه متوسطه، محوریت برنامه ها بر اساس برنامه تعالی مدیریت مدرسه است. 
محمدرضا ناظم زاده افزود: این برنامه شامل حال همه اقداماتی است که در مدرسه انجام می شود و سبب کیفیت بخشی به آموزش و اقدامات پرورشی و پشتیبانی می شود.

وی ادامه داد: این برنامه در سال های قبل به صورت اختیاری بوده ولی در سال جدید مقرر شد کلیه مدارس خود را با برنامه تعالی مدیریت مدرسه هماهنگ سازند و مشغول فعالیت شوند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان به برنامه سیاست مدرسه محوری اشاره کرد و گفت: در این طرح مقرر شده که کار گروه هایی در زمینه مدرسه محوری اختصاص داده شود به گونه ای که اختیارات به مدرسه واگذار و مدرسه با خلاقیت و نوآوری باعث ایجاد پیشرفت فعالیت ها شود و کلیه امور به مدیر آن سپرده می شود.
وی تاکید کرد :  این سیاست باید مدرسه محوری باشد نه مدیر محوری و باید از تمامی ظرفیت های موجود در مدرسه بهره گرفت.

محمدرضا ناظم زاده در پایان به این نکته تاکید کرد: این برنامه مستلزم آموزش مدیران قوی می باشد که پیشبینی شده که هم مدیرانی که در سمت خود ابقا شده اند و هم همکارانی که قرار است در سال جدید به سمت مدیریت منصوب شوند باید در 180 ساعت کلاس ضمن خدمت بصورت حضوری و غیر حضوری شرکت داشته باشند.
 

به اشتراک بگذارید :