23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ ۱۰:۳۸:۵۹
کد مطلب:  850636
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
اعلام نتایج مرحله استانی هفدهمین دوره مسابقات آزمایشگاهی دانش آموزان متوسطه نظری

مرحله استانی هفدهمین دوره مسابقات آزمایشگاهی دانش آموزان متوسطه نظری، به میزبانی دبیرستان نمونه دولتی امام جعفر صادق(ع) پاکدشت برگزار شد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در تشریح این خبر گفت: این دوره از مسابقات بین 76 نفر دانش‌آموز راه یافته به مرحله استانی در قالب 19 تیم دو نفره در دروس زیست شناسی، شیمی و فیزیک کتاب آزمایشگاه علوم پایه های دهم و یازدهم بصورت کتبی و عملی برگزار گردید .

 

شفیع پورادامه داد: این مسابقات همه ساله باهدف ارتقای توانمندی‌های دانش‌آموزان، افزایش انگیزه مطالعه، تحقیق و پژوهش در آنان و فعال نمودن آزمایشگاه های مدارس از سوی دفتر دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش در چهار سطح آموزشگاهی، منطقه ای، استانی و کشوری برگزار می شود.

 

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری مسابقات علوم آزمایشگاهی به دو شیوه حضوری و غیر حضوری تصریح کرد: بخش حضوری، مطابق شیوه نامه وزارتی به دو صورت کتبی و عملی، اما در بخش غیر حضوری و به منظور استفاده از ظرفیت های فضای مجازی و تکنولوژی های نوین توسط دانش آموزان به صورت طراحی و تهیه کلیپ از مراحل انجام آزمایش برگزار می گردد.

 

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پایان با اشاره به نتایج این دوره از مسابقات یادآور شد: در پایه دهم تیم های شهریار، اسلامشهر و کهریزک و در پایه یازدهم رباط کریم، ناحیه2 شهرری و شهرقدس رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

 

 

 

 

 

گفتنی است در بخش حضوری تیم های نخست هر پایه به مرحله کشوری راه خواهند یافت.

 

 

به اشتراک بگذارید :