20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۰ ۲۳:۵۷:۵۳
کد مطلب:  850259
وزیر آموزش و پرورش در دیدار با نخبگان، فرهنگیان و نمایندگان مردم شهرستان نیشابور:
امروز ۱۴ میلیون دانش آموز انقلابی داریم که در صورت نیاز در راه حفظ کشور و انقلاب جان فشانی خواهند کرد

وزیر آموزش و پرورش در دیدار با نخبگان، فرهنگیان و نمایندگان مردم شهرستان نیشابور گفت: امروز ۱۴ میلیون دانش آموز انقلابی داریم که در صورت نیاز در راه حفظ کشور و انقلاب جان فشانی خواهند کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در این نشست مشترک گفت: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با جمعی از معلمان، خدمات و موفقیت های آموزش و پرورش پس از انقلاب را قابل مقایسه با پیش از آن ندانستند و این موفقیت ها را در خور تقدیر توصیف کردند.

وی افزود: علی رغم همه دشمنی ها پس از انقلاب، امروز در منطقه و در بسیاری از زمینه ها حرف برای گفتن داریم.

سید محمد بطحایی تصریح کرد: امروز ۱۴ میلیون دانش آموز انقلابی داریم که علی رغم همه هجمه های فرهنگی جزو طبقه انقلابی هستند و در صورت نیاز در راه حفظ کشور و انقلاب جان فشانی خواهند کرد.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: بیش از دو میلیون و ۸۰۰ هزار دانش آموز امسال در طرح حفظ جزء سی قرآن کریم شرکت کردند و این استقبال نشانه ای از سرمایه های ما در آموزش و پرورش است.

وی تاکید کرد: اگر جامعه فرهنگی ما در مقابل نسخه های پیچیده شده مقاومت می کنند برای حفظ نشانه های هویتی ماست.

سید محمد بطحایی عنوان کرد: امروز بیش از ۶۰۰ هزار کلاس درس در قالب 110هزار مدرسه در کشور داریم که معلمان این کلاس ها براساس نظر سنجی ها همچنان از بالاترین سرمایه های اجتماعی برخوردارند و جز متعهدترین، متدین ترین و خادم ترین اقشار جامعه هستند.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: وظیفه من به عنوان وزیر آموزش و پرورش دفاع از ۸۰۰ هزار معلم کشور است.

وی افزود: در آموزش و پرورش دانش آموزانی که نمرات ۲۰ بیشتری بگیرند تشویق می کنیم در حالی که هویت و ماهیت فرزندان ما در حال خطر است، لذا باید به فرزندانمان یاد دهیم از هویت خود مراقبت کنند.

سید محمد بطحایی در پایان گفت: آموزش جامعه پذیری کارکرد اصلی آموزش و پرورش است لذا باید شروع به اصلاح کنیم و این اصلاح باید از دوره ابتدایی آغاز شود.

به اشتراک بگذارید :