10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۹ ۲۲:۳۹:۳۰
کد مطلب:  850170
مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی در آیین تجلیل از معلمین نمونه استان:
معلمان از سرمایه های مهم و ارزشمند اجتماع محسوب می شوند

مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی در آیین تجلیل از معلمین نمونه استان، معلمین را از سرمایه های مهم و ارزشمند اجتماع دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، سید حمید موسوی مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی در این مراسم گفت: معلمین سرمایه های مهم و ارزشمند اجتماع محسوب می شوند و اهمیت و نقش معلم در جامعه بسیار حائز اهمیت است و طبیعتا آن چه که در هر تمدن، کشور و جامعه ای ماندگار است فرهنگی ست که به نسل های بعدی منتقل می شود و این فرهنگ توسط معلم ساخته و منتقل می شود و این نقش، نقشی اثرگذار، ماندگار و بی بدلیل است و باید به آن دقیق نگاه کرد.

وی افزود: مهمترین نقش آموزش و پرورش، تربیت انسان ها و انتقال فرهنگ است و کشور ما  از یک فرهنگ و تمدن بسیار غنی و کهن برخوردار است که بر خلاف فرهنگ و تمدن بسیاری از کشورهای بیگانه این فرهنگ اصالت دارد و این تمدن به فرهنگ ناب محمدی (ص) نیز مزین شده است.

موسوی ادامه داد: امروز دنیا تشنه این فرهنگ اسلامی ایرانی می باشد و با توجه به این فرهنگ اصیل با سبقه چند هزار ساله که به دین آسمانی اسلام نیز متبرک شده است، کشورهای بیگانه نیز تلاش دارند بر روی مسائل فرهنگی ما کار کنند و این نکته رسالت معلمین را که امانت دار این فرهنگ اصیل هستند خطیر و حساس کرده است.

مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی در پایان خطاب به معلمین حاضر در مراسم گفت: امیدوارم در تحقق اهداف تعلیم و تربیت موفق باشید چون این موفقیت، کشور را به درجات عالی و پیشرفت خواهد رساند.

به اشتراک بگذارید :