20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۹ ۰۹:۱۴:۱۶
کد مطلب:  849774
به مناسبت گرامیداشت هفته مقام معلم صورت گرفت:
دیدار فرمانده ارشد نظامی آجا در شمال شرق کشور با مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی

به مناسبت گرامیداشت هفته مقام معلم فرمانده ارشد نظامی آجا در شمال شرق کشور به همراه جمعی از فرماندهان و معاونین خود با مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی دیدار و گفتگو نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده مدیرکل این سازمان گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران مایه سربلندی و افتخار کشور است و خدمات و زحمات آن ها در این چهل ساله بعد از انقلاب در حوزه های گوناگون بر هیچ کسی پوشیده نیست.

وی افزود: نظامیان و ارتشیان دلاور امنیت بسیار خوبی را در اقصی نقاط مرزهای این کشور و به خصوص مرزهای شرقی فراهم کرده اند که جای تقدیر و سپاس دارد.

خدابنده تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران از یک سرمایه اجتماعی بسیار بزرگی در بین ملت برخوردار است و تعاملات و همکاری های مشترک بسیار خوبی میان دستگاه تعلیم و تربیت استان و قرارگاه شمال شرق کشور برقرار است و در طرح های مختلفی مثل راوی معلم و استفاده از رزمندگان ارتش به عنوان مدرسین دوره ها و یا برگزاری یادواره های شهدا فعالیت های مشترک بسیار خوبی در حال انجام است.

در ادامه این نشست امیر سرتیپ دوم ستاد رضا آذریان فرمانده قرارگاه منطقه ای نیروی زمینی ارتش در شمال شرق کشور ضمن گرامیداشت هفته مقام معلم گفت: از بعد امنیتی الحمدالله هیچ مشکلی در منطقه وجود ندارد و قرارگاه شمال شرق نیز مسئولیت های سنگینی بر عهده دارد که بخوبی از عهده انجام آن ها برآمده و از لحاظ نظامی امنیت بطور کامل برقرار است، فقط باید مراقب جنگ روانی و جنگ نرم دشمن باشیم و دشمن قصد دارد از طریق مباحث و مولفه های اقتصادی، فرهنگی و اعتقادی به ما ضربه بزند که به فرموده مقام معظم رهبری باید هوشیار و در صحنه باشیم.

وی افزود: با توجه به تحولاتی که در وضعیت نظام آموزشی کشور صورت گرفته خوشبختانه وضعیت آموزشی بسیار خوبی داریم و هرچه قدر این آموزش ها به خصوص در زمینه مسائل اعتقادی و تربیتی بهتر باشد بالطبع در آینده در زمینه جذب جوانانی متعهد و مومن، به نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی نیز کمک خواهد کرد.

امیر آذریان خاطرنشان کرد: قرارگاه شمال شرق ارتش جمهوری اسلامی ایران با تقدیم 17 هزار شهید و همچنین لشگر 77 نیز با تقدیم پنج هزار و 400 شهید معزز با تمام قدرت از آرمان های مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران حفاظت می کند و در این بین توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل جوان بسیار حائز اهمیت است.

 

به اشتراک بگذارید :