28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ ۱۹:۵۰:۵۷
کد مطلب:  849559
وزیر آموزش و پرورش دکتر بطحائی :
مصمم هستیم مدرسه به عنوان یک هویت مستقل روی پای خود بایستد

طی سفر وزیر آموزش و پرورش به شهرستانهای شهریار ، شهرقدس و ملارد محمد بطحائی به همراه محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و هیات همراه از پروژه های مختلف مدرسه سازی در حال اجر در این مناطق بازدید به عمل آورده وروند اجرایی و عملیات ساخت آنها را از نزدیک بررسی نمودند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران پس از این بازدید  بطحائی در همایش تدبیر و امید در گام دوم انقلاب با مدرسه محوری ضمن تبریک ایام ماه مبارک رمضان  و ایام هفته ی معلم گفت : ما مسیر تربیت را برای دانش آموزان به شکلی که به ویژگی های رب متصف شوند در مدرسه هموار می کنیم  ؛ به همین دلیل در نظام تعلیم و تربیت اسلامی معلمی مقدس است؛ چرا که معلم مسیر را هموار می کند تا دانش آموزان به صفت باریتعالی متصف شوند  و به همین دلیل معلمان در جامعه نقش انبیاء را دارند .

وزیر آموزش و پرورش افزود : سند تحول هدف یادگیری که تربیت است را تصحیح می کند . اگر صحبت از این می شود که در مدرسه یادگیری توام با نشاط باشد یادگیری در شکل دیگر ایجاد نمی شود . اگر صحبت از این می شود که در ساخت و تجهیز مدارس و رنگ ها و نحوه یادگیری دانش آموزان باید نشاط باشد به این خاطر است که یادگیری و تربیت در فضای بانشاط شکل می گیرد  .

بنا بر این گزارش محمد بطحائی  تاکید نمود : ما باید به سمتی برویم که مدرسه روی پای خود بایستد . همه ی مراتب یادگیری در مدرسه است   و هر چیزی در خارج از مدرسه باید در خدمت این موضوع باشد .وی با اشاره به  حجم سنگین فعالیتهای تدارکاتی و گزارش نویسی و سایر موضوعاتی که امکان اداره مدرسه  را مانع می شوند گفت :  من وظیفه دارم این موارد  را به تدریج تعدیل کنم وتوامان باید مسائل ومشکلات مدارس را کاهش دهیم واز سوی دیگر باید انگیزه معلم را افزایش دهیم تا کار اصلی معلم ، معلمی باشد . بنابراین مصمم هستیم مدرسه به عنوان یک هویت مستقل روی پای خود بایستد و امر و فرمان خارج از مدرسه کاهش یابد . مدرسه می تواند امور خود را پیگیری کند . فاصله ی زیاد مرکز سیاستگذاری با مدارس باید کاهش یابد .

وی با تاکید بر حذر از ارسال بخشنامه های متعدد به مدارس گفت : من یقین دارم با بدنه ی قوی موجود در  آموزش و پرورش در صورتی که سازو کارهای موجود را در اختیار مدرسه قرار دهیم روزی خواهد رسید که معلم مشکل معیشت نداشته باشد ؛ اما یادمان نرود برای موفقیت دراین  مسیر باید به روز باشیم و خود را با مسائل آشنا کنیم تا به آموزش و پرورش پیشرفته  ای که در شان مردم و مورد نظر رهبری و سند تحول است برسیم .

گفتنی است در این همایش علاوه بر محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و معاونین ایشان ، سادات رسول امام جمعه  شهریار ، مهندس محمودی نماینده ی مردم شهرستانهای  شهریار ملارد و شهرقدس ، فرمانداران ومدیران آموزش و پرورش مناطق مذکور و تعدادی از مدیران مدارس و معلمان نمونه در مجموعه حضور داشتند . در ادامه مراسم با تجلیل از معلمان نمونه به کار خود پایان داد .

به اشتراک بگذارید :