2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ ۱۳:۴۹:۲۶
کد مطلب:  848460
معاون پرورشی و فرهنگی در دومین جلسه شورای اقامه نماز؛
توسعه و تقویت اقامه نماز نیازمند همراهی خانواده‌ها و جامعه با آموزش‌وپرورش است

 معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش در دومین جلسه شورای اقامه نماز با اشاره به اینکه مدیران کل شخصاً موظف به پیگیری‌های دستورالعمل ترویج اقامه نماز در مدارس شدند، گفت: برخی مشکلات در مسیر اقامه نماز به فرهنگ جامعه و یا خانواده‌ها مربوط می‌شود لذا برای توسعه فرهنگ نماز، مساعدت بخش‌های مختلف جامعه ازجمله خانواده‌ها و سایر نهادها ضروری است.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، صبح امروز علیرضا کاظمی در دومین جلسه شورای عالی اقامه نماز که با حضور وزیر آموزش‌وپرورش برگزار شد با ارائه گزارشی از اقدامات انجام‌شده، اظهار کرد: در سال تحصیلی جاری، مدیران کل شخصاً موظف به پیگیری‌های دستورالعمل ترویج اقامه نماز در مدارس شدند.

 

وی افزود: بر اساس سند جامع اقامه نماز که بر اساس فرمایشات رهبری تدوین‌شده است، برنامه‌هایی در دو حوزه سخت‌افزاری و نرمی افزاری تهیه و به استان‌ها ارسال شد.

 

 معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش تصریح کرد: کمبود نمازخانه‌ها و فضای مطلوب برای اقامه نماز و در حوزه سخت‌افزاری و کمبود نیروی انسانی موردنیاز و منابع مالی ازجمله آسیب‌هایی است که در یک سال اخیر در حوزه برگزاری نماز جماعت مدارس شناسایی‌شده است.

 

کاظمی گفت: البته برخی از مشکلات در مسیر اقامه نماز به فرهنگ جامعه و یا خانواده‌ها مربوط می‌شود لذا برای تقویت و توسعه فرهنگ نماز، مساعدت بخش‌های مختلف جامعه ازجمله خانواده‌ها و سایر نهادها در این زمینه ضروری است.

 

وی ادامه داد: بر اساس پژوهش‌های انجام‌شده، آسیب‌های مختلف شناسایی و راهکارهایی در این خصوص ارائه‌شده است لذا موانع درونی و برونی دو مانع اصلی در حوزه اقامه نماز است.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: در حوزه اقامه نماز وظایفی برای معاونت‌های مختلف حوزه ستادی تعیین و به آن‌ها ابلاغ‌شده است.

 

وی ادامه داد: محتواهای متناسب با سن دانش آموزان تولید و در مدارس توزیع‌شده است.

 

کاظمی افزود: آموزش ۳۰هزار معلم برای اقامه نماز، اجرای طرح آموزش تقلید، اجرای مسابقه‌هایی با موضوع نماز، برگزاری جشنواره‌ها با موضوع نماز، برگزاری جشن تکلیف عشایر، تشکیل کمیته پایش و رصد نماز و طراحی سامانه نظارت بر اقامه نماز مدارس ازجمله اقدامات انجام‌شده در یک سال اخیر است.

 

وی ادامه داد: تهیه دستورالعمل زنگ نماز نیز در دستور کار است و در سال ۹۸در قالب محورهای سه‌گانه برنامه‌ها ارائه و اجرایی می‌شود.

 

به اشتراک بگذارید :