28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ ۱۲:۰۷:۳۸
کد مطلب:  848267
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
مدرسه محوری باید به عنوان یک اصل کلیدی و راهبردی با فراهم کردن شرایط اجرای آن مورد توجه قرارگیرد

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان در جمع مدیران مدارس و فرهنگیان ناحیه شش گفت: مدرسه محوری باید به عنوان یک اصل کلیدی و راهبردی با فراهم کردن شرایط اجرای آن مورد توجه قرارگیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه۶، محمدرضا ناظم‌زاده  در آیین بزرگداشت مقام معلم در جمع فرهنگیان ناحیه شش با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع فرهنگیان سراسر کشور افزود: اگر کشوری مایل به پیشرفت در زمینه های مختلف و رفع مشکلات و مسائل می باشد این امر جز با افزایش توجه به آموزش و پرورش و معلمان و قرار گرفتن آموزش و پرورش به عنوان اولویت اول کشور، امکان پذیر نمی‌باشد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان  در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مدرسه محوری اشاره کرد و اذعان داشت که ضرورت دارد با توجه به گذشت بیش از ۲۰ سال از طرح موضوع مدرسه محوری، در این برهه به جِد به عنوان یک اصل کلیدی و راهبردی با فراهم کردن شرایط اجرای آن مورد توجه قرار گیرد تا از این طریق بیش از پیش شاهد ارتقاء جایگاه مدارس و ارتقاء کیفیت و تعلیم و تربیت باشیم.

وی همچنین با خاطر نشان کردن این موضوع که مدرسه محوری با مدیرمحوری متفاوت است خواستار استفاده از همه ظرفیت ها و ارکان مدرسه جهت تحقق این امر شد و اضافه کرد: امیداوریم در راستای اجرای اصل مدرسه محوری ادارات آموزش و پرورش بیشتر به جای ابلاغ بخشنامه ها به نظارت در امور مدارس بپردازند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش ضمن تبریک انتخاب همکاران نمونه افزود: آموزش و پرورش ناحیه شش از جمله نواحی جوان و پرظرفیت از نظر نیروی انسانی است و امید می‌رود از این ظرفیت به شایستگی استفاده شود.

به اشتراک بگذارید :