20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ ۰۹:۲۰:۰۰
کد مطلب:  848036
عضو هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان در گفت‌ و گو با "روزنامه ایران":
جلوی اجرای پروژه‌های سفارشی را گرفتیم

مرتضی حاجی عضو هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان گفت جلوی اجرای پروژه‌های سفارشی را گرفتیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، مرتضی حاجی عضو هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان در این سال‌ها فراز و فرودهای بسیاری داشته و انعکاس اخبار اختلاس‌های میلیاردی از این صندوق باعث شد تا معلمان نسبت به عملکرد آن معترض بوده و بارها خواستار شفاف‌سازی گردش مالی صندوق شده بودند؛ صندوقی که ۲۳ سال پیش با هدف ارتقای معیشت و رفاه فرهنگیان راه‌اندازی شد تا سود حاصل از درآمد‌های شرکت‌های تابعه بعد از بازنشستگی فرهنگیان به حساب‌شان واریز شود اما چند سال پیش خبر آمد متخلفان به صندوق معلمان هم رحم نکردند.

وی افزود: صد هزار برگه اسناد در اختیار هیأت تحقیق و تفحص قرار گرفته تا هر حق تضییع شده ای استیفا شود. چند سالی است که مدیران صندوق در حال شفاف‌سازی عملکرد این مجموعه هستند و در نهایت آن ها توانستند دوره پرتلاطم گذشته را به خوبی پشت سر بگذارند.

حاجی تصریح کرد: وقتی کارآمدی و توانایی مدیران عملا اثبات شده باشد باید فرصت داد که برنامه‌های میان مدت و بلند مدت آینده محقق شود.

این عضو هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار کرد: توقع و انتظار از دستگاه‌های حمایتی و نظارتی این است که موسسه‌ای به این بزرگی که صدها هزار سرمایه‌گذار فرهنگی دارد و بسیار مورد توجه است را با نگاه یاوری و حل مشکل در حمایت خود بگیرند.

وی تاکید کرد: برنامه‌ریزی شده است که هر سرمایه‌گذاری از چند فیلتر رد شود. این باعث می‌شود تا جلوی پروژه‌های سفارشی گرفته شود.

حاجی خاطرنشان کرد: مدیران موسسه علاوه بر اینکه در شرایط تحریم توانستند پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه را تکمیل کنند با خرید ۵۱ درصد از سهام پتروشیمی انرژی سپهر، به نوعی سودآوری پایدار و بلند مدت این مجموعه برای اعضاء را تضمین کرده‌اند.

این عضو هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: موسسه از امسال، هر سال یک پتروشیمی جدید به مدار تولید می‌آورد که چشم‌انداز سودآوری را برای فرهنگیان عضو به طرز چشم‌گیری افزایش می‌دهد.

وی ادامه داد: تا پایان سال ۱۳۹۸ پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه، سال ۱۳۹۹ پتروشیمی سبلان، سال ۱۴۰۰ پتروشیمی دنا و سال ۱۴۰۱ پتروشیمی سیراف افتتاح می‌شوند.

حاجی تاکید کرد: موفقیت هر چه بیشتر صندوق که تمام آن متعلق به فرهنگیان است در ایجاد رضایتمندی شغلی همکاران فرهنگی اثر مشهود دارد و کیست که نداند رضایت شغلی معلمان اثر مستقیم و تعیین‌کننده در کیفیت انجام وظیفه آنان در تربیت نسل متدین و خلاق و مبتکر آینده دارد. اگر به آینده موفق و پیشرو کشور فکر می‌کنیم باید معلمانمان با رضایتمندی و عشق و علاقه بیشتر به شغل شریفشان و دل مشغولی کمتر نسبت به سایر مسایل زندگی انجام وظیفه کنند و حتما صندوق ذخیره کارآمدتر و موفق‌تر در این امر دخیل و سهیم است.

این عضو هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان در پایان گفت: انتظار از صاحبان تریبون‌ها و کسانی که فرصت‌هایی برای اظهار نظر پیدا می‌کنند این است که با احتیاط و مراقبت بیشتری اعلام نظر و موضع کنند. اعتماد عمومی سرمایه‌ای است که از دست دادن آن به سادگی و حتی با اعتراف به اشتباه و عذرخواهی هم قابل برگشت نیست.

به اشتراک بگذارید :