28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ ۰۹:۳۹:۳۹
کد مطلب:  847973
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
برگزاری مرحله استانی جشنواره الگوهای تدریس برتر جامعه شناسی

 مرحله استانی جشنواره الگوهای تدریس برتر جامعه شناسی با اجرای حضوری 7 دبیر برگزیده استان در سالن اجتماعات دبستان اخلاص ناحیه 1 بهارستان برگزار گردید.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پور، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه تدریس اصولی و صحیح، بر مبنای نظریه های یادگیری و پژوهش های تربیتی مبتنی است، اظهار داشت: دبیران با ارائه الگوهای جدید در تدریس می توانند شرایط مطلوب یادگیری را در کلاس درس برای دانش آموزان فراهم نمایند.

 

وی با تاکید بر اینکه  جشنواره الگوهای تدریس برتر دوره‌ دوم متوسطه با هدف ارتقاء جایگاه علمی مدیران، معاونان، دبیران و دانشجو معلمان دوره دوم متوسطه نظری  برگزار می گردد ، تصریح کرد: اصلاح روش های یادگیری و بازآموزی و بهره گیری از فناوری های نوین در حوزه مدیریت و آموزش، از اصلی ترین و فراگیرترین برنامه دفتر دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش است که اهداف اصلی این جشنواره را در بر می گیرد.

 

 این مقام مسئول استمرار این گونه رویداهای علمی را بسیارضروری دانست و افزود:در پایان این دوره از جشنواره برهان بیگدلی از پیشوا، صغری لطفی از ملارد و شهرام آزادمنش از ناحیه یک بهارستان  موفق شدند رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص دهند.

 

شفیع پور در پایان خاطرنشان کرد:جشنواره الگوهای تدریس برتر دوره‌ دوم متوسطه در راستای توسعه زمینه پژوهشگری و افزایش توانمند سازی‌حرفه‌ای معلمان به شکل فردی و گروهی  میان معلمان و تبادل تجربیات و دستاوردهای آنها از سوی وزارت آموزش و پرورش در سه سطح منطقه ای، استانی و کشوری برگزار می شود.

 

گفتنی است در پایان این جشنواره نماینده داوران ضمن نقد و تحلیل نقاط قوت و ضعف همکاران تدریس کننده، پیرامون چگونگی بهبود روش های تدریس به حاضرین مطالبی ارائه نمود.

 

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :