2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ ۰۸:۵۶:۳۴
کد مطلب:  847903
در سفر به استان گلستان؛
با حضور وزیر آموزش‌وپرورش عملیات اجرائی ساخت چندین فضای آموزشی به ارزش 495 میلیارد ریال در استان گلستان آغاز شد

طی سفر وزیر آموزش‌وپرورش به استان گلستان، عملیات اجرائی ساخت چندین فضای آموزشی که جایگزین مدارس آسیب‌دیده از سیل هستند، آغاز و یک سالن ورزشی دانش‌آموزی نیز افتتاح شد.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، سید محمد بطحایی در سفر به استان گلستان  پروژه‌ها مختلفی در این استان را کلنگ زنی و یا در افتتاح آن‌ ها شرکت کرد.

 

طی این سفر، هنرستان ورزشی دانش‌آموزی دارای یک سالن و 6 کلاس، با هزار مترمربع مساحت ساختمان، 330 مترمربع محوطه‌سازی، بااعتباری بالغ‌بر 15 میلیارد ریال توسط  وزیر آموزش‌وپرورش افتتاح شد.

 

همچنین عملیات ساخت دو مجتمع آموزشی هرکدام مشتمل بر 24 کلاس درس در شهرستان‌های  گنبدکاووس و آق‌قلا درمجموع بااعتباری بالغ‌بر 40 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی تخریب و بازسازی، با حضور معاونین وزیر آغاز شد.

 

در شهرستان آق‌قلا یک آموزشگاه 10 کلاسه نیز با مشارکت یک میلیارد تومانی خیر مدرسه‌ساز آیت اله سید کاظم نور مفیدی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه گرگان، کلنگ زنی شد که هزینه ساخت این مدرسه 35 میلیارد ریال برآورد شده است.

 

همچنین آیت اله نور مفیدی  به نیت 14 معصوم  در ساخت 14 مدرسه در استان گلستان مشارکت می‌کند که این آموزشگاه هشتمین مدرسه مشارکتی وی است که به نام ثامن‌الحجج ساخته می‌شود.

 

آموزشگاه 6 کلاسه دیگر نیز با 1150 مترمربع زیربنا و بااعتباری بالغ‌بر 4 و نیم میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی تخریب و بازسازی آن در شهرستان گمیشان آغاز شد.

 

شایان‌ذکر است، در این سفر، مهراله رخشانی مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، حجت‌الاسلام علی ذوعلم رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، مسعود شکوهی مدیرکل امور تربیتی و مشاوره، وزیر آموزش‌وپرورش را همراهی کردند.

 

به اشتراک بگذارید :