16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ ۰۹:۲۳:۳۹
کد مطلب:  846771
دیدار فرمانده سپاه فجر فارس با مدیر کل آموزش و پرورش استان به مناسبت هفته معلم

به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم، سردار فرماندهی سپاه فجر فارس به همراه جمعی از معاونین سپاه با حضور در اداره کل آموزش و پرورش فارس، با مدیر کل و تنی چند از معاونین وی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، در این دیدار سردار سید هاشم غیاثی،فرمانده سپاه فجر استان ضمن تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم، گفت: این هفته یادآور شهید مطهری است و خوب است که آموزش و پرورش نسبت به شناساندن عوامل تشکیل دهنده شخصیت این شهید به دانش آموزان و فرهنگیان تلاش کند .

فرمانده سپاه فجر فارس با اشاره به برخی از ویژگی های شهید مطهری ، گفت: توجه ویژه خانواده شهید مطهری به قرآن و واجبات دینی ، بهره گیری وی از حضور بزرگان دین و تربیت در محضر آنها درتشکیل شخصیت این شهید بسیار موثر بوده و امید است بتوان با مراجعه به تالیفات و بیان دیدگاه وی در قالب فعالیت های علمی و هنری ،از این موقعیت استفاده بهینه شود.

وی از تلاش های آموزش و پرورش در تربیت نسل انقلاب ، با وجود محدودیت های مختلف تقدیر کرد و گفت: سخنان رهبر انقلاب در دیدار با فرهنگیان باید به عنوان یک منشور در مقابل دیدگان ما باشد و از آن بهره بگیریم و سپاه نیز تلاش می کند تا در راستای تعامل بیشتر با آموزش و پرورش هدفمند تر شود  .  

مدیر کل آموزش و پرورش فارس نیز در این دیدار تاکید کرد: آموزش و پرورش برای نگهبانی از نظام مقدس اسلامی در کنارسپاه قرار دارد .

دکتر علی عسکر نجفی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر هوشیاری مسئولین در زمینه تلاش دشمن برای استفاده از این نهاد و تربیت سرباز برای خود در قالب اجرای سند 2030 ، گفت:  این سند به هیچ عنوان در آموزش و پرورش راه ندارد و آنچه ما به عنوان راهکار به دنبال آن هستیم، سند تحول بنیادین است که اجرای  آن مورد تاکید مقام معظم رهبری و خواسته همه مسئولین در نظام تعلیم و تربیت است.

وی شهید مطهری را الگوی تمام معنای آموزش و پرورش دانست و آثار وی را  بسیارسازنده و مفید معرفی کرد و گفت: و گفت: طرح بینش مطهر یکی از طرح های مهم در آموزش و پرورش است که با هدف آشنایی همکاران فرهنگی با آثار این شهید و بهره گیری مطلوب از دیدگاه های وی در عرصه تعلیم و تربیت راه اندازی شده و امید است این امر به یک فرهنگ تبدیل شود .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس همچنین ضمن تقدیر از خدمات شهیدان رجایی و باهنر در راه اندازی نهاد مقدس امور تربیتی در مدارس کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، گفت: این اقدام خدمت بزرگی به نظام تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی بود.

نجفی با اشاره به برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم در سطح کشور، گفت: اصلی ترین این برنامه ها دیدار جمعی از فرهنگیان کشور با مقام معظم رهبری و آگاهی بیشتر  مسئولین آموزش و پرورش از دغدغه های ایشان در مورد آموزش و پرورش بود.

وی با اشاره به بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر هوشیاری مسئولین آموزش و پرورش در زمینه تلاش دشمن برای استفاده از این نهاد و تربیت سرباز برای خود در قالب  اجرای سند 2030 گفت:  این سند به هیچ عنوان در آموزش و پرورش راه ندارد و آنچه ما به عنوان راهکار به دنبال آن هستیم، سند تحول بنیادین است که اجرای  آن مورد تاکید رهبری و خواسته همه مسئولین در نظام تعلیم و تربیت است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: فارس در زمینه اجرای سند تحول بنیادین یکی از استان های پیشتاز است و در این راستا  با تشکیل شورای راهبردی به دنبال تحقق اهداف این سند در آموزش و پرورش فارس هستیم.

وی یکی از افتخارات آموزش و پرورش را فعالیت بخش قابل توجهی از فرهنگیان به عنوان بسیجی عنوان کرد و گفت: از افتخارات آموزش و پرورش در دوران دفاع مقدس و پیروزی انقلاب تقدیم 36 هزار شهید بوده و امروز نیز آموزش و پرورش خود را در کنار سپاه حافظ انقلاب اسلامی می داند و در تداوم این هدف بزررگ تلاش می کند.

به اشتراک بگذارید :