22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ ۱۷:۴۵:۳۱
کد مطلب:  846321
حنیف نیا در جلسه تجلیل از معلمان نمونه منطقه 19 اظهار کرد:
معلمین بالاترین درجه اعتماد بین افکار عمومی را دارند

حنیف نیا در جلسه تجلیل از معلمان نمونه منطقه 19 اظهار کرد: معلمین بالاترین درجه اعتماد بین افکار عمومی را دارند

به گزارش دفتر اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش منطقه 19 تهران ،مراسم متمرکز هفته  بزرگداشت مقام معلم با حضور حدادی معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی اداره کل، حنیف نیا مدیر آموزش و پرورش منطقه 19، فرماندهان نیروی انتظامی منطقه، فرمانده سپاه ناحیه ابوذر، شهردار منطقه 19، اعضاء هیئت رئیسه شورایاری محلاتمنطقه ، روسای بنیاد شهید و کمیته امداد امام خمینی (ره) ،نماینده معلمین مدارس منطقه، معلمین نمونه منتخب منطقه ای و استانی منطقه 19 در تالار گل یاس برگزار شد.

حنیف نیا مدیر آموزش و پرورش منطقه 19ضمن تبریک هفته گرامیداشت مقام معلم گفت : بر اساس نظر سنجی ها با موضوع  جایگاه و منزلت معلم که عمدتا با روش های علمی و دقیق به دست آمده است در زمینه موضوع اعتماد اجتماعی و اعتماد عمومی معلمین بالاترین درجه اعتماد در بین افکار عمومی را دارند .

وی با تاکید بر این که این سرمایه ارزشمند به دلیل نوع کارکرد های آموزش و پرورش و نوع رفتار های معلمین و جامعه فرهنگی در جامعه به وجود آمده است تصریح کرد: رسیدن جامعه به چنین دیدگاه و تفکری ، حاصل تلاش ده ها سال زحمت های خالصانه و خاضعانه معلمین بوده است .

این مقام مسئول افزود: یک واقعیت وجود دارد که آموزش و پرورش نسبت به گذشته تغییرات اساسی کرده است، کارکرد های آموزش و پرورش امروزه با کارکرد های گذشته متفاوت شده و اگر معلمان به دنبال پایگاه اجتماعی قوی تر در جامعه بوده و خواهان این هستند که این اعتماد افکار عمومی همچنان پایدار بماند، باید با نگاه آینده پژوهانه برای توسعه همه جانبه ی خودشان و افزایش صلاحیت ها به ویژه در حوزه حرفه ای قدم بردارند.

حنیف نیا افزود : بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب معلمین به عنوان پرورش دهنده مهمترین سرمایه های یک کشور یعنی سرمایه نیروی انسانی پایه ریزان تمدن نوین هستند و آموزش و پرورش کانون خلق دنیای آینده است.

مدیرآموزش و پرورش منطقه 19 در پایان صحبت های خود با اشاره به بیانات رئیس جمهور محترم در بین معلمین منتخب نمونه سراسر کشور گفت: برای تربیت شهروند مطلوب و انسان صالح باید با تحول در مسیر آموزش و پرورش بر مهارت آموزی و کاربردی شدن آموزش ها برنامه ریزی نماییم.

به اشتراک بگذارید :