2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ ۱۴:۳۳:۱۷
کد مطلب:  846198
قائم‌مقام وزیر آموزش‌وپرورش در بازدید از غرفه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سی‌ودو مین نمایشگاه  کتاب ؛
کتاب‌های صوتی، کودکان را به مطالعه جذب می‌کند

قائم‌مقام وزیر و رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی وزارت آموزش‌وپرورش عرضه کتاب‌های صوتی را با توجه به فضای رسانه، یک نوآوری و ابتکار مناسب برای جذب کودکان و نوجوانان به کتاب‌خوانی و نقطه قوتی برای تولیدات کانون پرورش فکری برشمرد.

به گزارش مرکز هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، امیرعلی نعمت‌الهی در بازدید از غرفه کانون در سی‌ودو مین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تأکید کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال‌های اخیر توانسته است در گسترش فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی برای کودکان و نوجوانان که مخاطبان اصلی نظام تعلیم و تربیت کشور هستند، گام‌های بلندی بردارد.

 

وی بابیان این‌که کانون امسال در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با نزدیک به 800 عنوان کتاب حضورداشته است، اضافه کرد: بر اساس آماری که مسئولان کانون ارائه کردند، نسبت به سال گذشته آمار خرید به لحاظ تعداد کتاب و مبلغ افزایش‌یافته است درحالی‌که کتاب‌های کانون هم به لحاظ قیمت نسبت به سایر ناشران مناسب‌تر است.

 

نعمت‌الهی از این‌که علی‌رغم مشکلات اقتصادی، خانواده‌ها برای فکر فرزندانشان دغدغه دارند ابراز خوشحالی کرد و گفت: این موضوع در وزارت آموزش‌وپرورش و کانون مهم است و توجه بیشتری به حوزه کتاب و کتاب‌خوانی داشته باشیم.

 

قائم‌مقام وزیر در ادامه توضیح داد که وزارت آموزش‌وپرورش با همه مضیقه‌هایی که دارد درزمینه کتاب کودک و حمایت از نویسندگان و ناشران به‌ویژه کانون اقدام‌های خوبی انجام داده است اما با توجه به ورود به گام دوم انقلاب و رهنمودهای مقام معظم رهبری درزمینه ترویج کتاب‌خوانی در بین نوجوانان سراسر کشور که جوانان فردا هستند، آنان را باید به‌سوی مطالعه بیشتر سوق دهیم.

 

وی در مورد زنگ کتاب‌خوانی در مدارس هم توضیح داد که در مدارس کشور عنوان‌های مختلفی برای زنگ مدرسه انتخاب‌شده که این موضوع برای مدارس و دانش‌آموزان دغدغه‌هایی را ایجاد کرده به همین دلیل قرار شد این مسئله سامان‌دهی شود اما وزارت آموزش‌وپرورش برنامه‌ ویژه‌ای با عنوان «بوم» را به مدارس ابلاغ کرده تا در هفته دو ساعت در اختیار مربیان و معلمان پرورشی قرار بگیرد که آن‌ها می‌توانند این زمان را به ترویج کتاب‌خوانی یا هر فعالیت مؤثر برای کودکان و نوجوانان اختصاص دهند، کانون هم می‌تواند از ظرفیت «بوم» استفاده کند.

 

نعمت‌الهی راه‌اندازی اتاق بازی در مدارس را با همکاری کانون اقدامی مناسب برای ایجاد شورونشاط و امید و انگیزه در دانش‌آموزان عنوان کرد تا بچه‌ها بتوانند در این فضا رشد کنند.

 

شایان‌ذکر است، غرفه کانون پرورش فکری در بخش کودک و نوجوان نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سالن B، راهروی ۴، شماره ۱۲۴واقع در مصلی امام خمینی(ره) تا پایان روز ۱۴اردیبهشت ۱۳۹۸میزبان نویسندگان و هنرمندان عرصه ادبیات کودک و نوجوان است.

 

به اشتراک بگذارید :