26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ ۱۱:۳۷:۲۱
کد مطلب:  845849
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برگزاری جشنواره دانش آموزی عشایری در پاکدشت

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری اولین جشنواره دانش آموزی عشایری در اردوگاه شهدای مظفر روستای توچال پاکدشت در سال تحصیلی 99-98 خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، یوسف بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در تشریح این خبر گفت:  این جشنواره با ایجاد  نمایشگاه های متشکل از آثار و دست ساخته های دانش آموزی، در اردوگاه شهدای مظفر روستای توچال شهرستان پاکدشت برگزار و در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

 

بهارلو  استفاده از تمام ظرفیت های  دانش آموزی، بر گرفته از فرهنگ بومی، محلی و عشایری را باعث انتقال دانش،تجربیات و تبادل اطلاعات  ومهارت  ها دانست و تاکید کرد: برگزاری چنین نمایشگاههای علاوه بر ایجاد فرهنگ کار گروهی در دانش آموزان ، خودباوری، اشاعه فرهنگ ملی و اسلامی و توجه به مهارت آموزی را نیز در برخواهد داشت .

این مقام مسئول با توجه به برگزاری بازی های محلی در حاشیه این جشنواره ، تصریح کرد:   آموزش در سایه بازی می تواند زودتر، سریعتر و عمیق تر رخ دهد و از این رو توجه به آن در شیوه های نوین آموزشی بسیار مورد تاکید قرار گرفته است .

 

گفتنی است؛ در بخش دیگری از جشنواره در کنار دست ساخته های دانش آموزان به برگزاری بازی های بومی محلی نیز پرداخته شده بود

 

به اشتراک بگذارید :